اگر دل سپردن به یادت خطاست

                          به تکرار باران خطا میکنم...

 امام سجاد(ع): پروردگارا عمر ما را به رمضان سال آینده برسان...

امسال ماه رمضان خیلی سخت  و پر رنگ شده بود؛ولی انقدر این ماه دوست داشتنی است که برای رفتنش دلتنگ شوی و آرزو کنی که این آخرین ماه رمضان عمرت نباشد.

از هر موردی بیشتر در این ماه تشنگی اذیت کرد.در این روزهای بلند بیشتر از گرسنگی؛تشنگی امان می برید و ما را یاد یک مرد بزرگوار می انداخت.مردی که آب مهریه مادرش بود.مردی که عطش با اسمش گره خورده است.همان کسی که پدر بزرگوارش علی رغم قدرت در جنگ صفین؛آب را بر لشکر دشمن نبست.آری دوست داشتنی ترین ماه خدا ما را بدجور یاد دوست داشتنی ترین انسان عالم انداخت...

دلتنگش می شدیم وقتی روزه را با آب باز میکردیم و  به این می رسیدیم که این روزه های ما قبول کردنی نیست تنها بخشیدنی است چرا که ما با آب روزه هایمان را باز کردیم ولی شش ماهه ای با خون گلویش افطار کرد.خیلی حرف ها گفتنی نیست تنها باید درک کنی پس خداروشکر که در این ماه،خداوند به ما فرصت درک داد چرا که تشنگی و گرسنگی ما نه به کسی سود میرساند و نه زیان.سخن را به پایان می رسانم و در این ساعات آخر از همه شما عزیزان التماس دعا دارم و ضمن اینکه پیشاپیش عید را تبریک عرض میکنم،امیدوارم پایان این ماه برایتان با قبولی طاعات و مغفرت همراه باشد.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Mon 28 Jul 2014 -
به گزارش سایت رسمی فدراسیون، هفتمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال روز سه شنبه 14 مردادماه با حضور مدیران عامل و نمایندگان باشگاههای ملوان بندر انزلی، استقلال ایران، آینده سازان میهن، پالایش و گاز آبادان، فیروز آباد فارس، شهرداری سیرجان، شهرداری بم، همیاری شهرداری ارومیه، پاس همدان، دلوار کشتی جنوب بوشهر، وحدت ایثار کارگران و ماهان تندیس قم راس ساعت 13:30  در محل روابط عمومی سازمان لیگ برگزار خواهد شد.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sun 27 Jul 2014 -
به گزارش سایت رسمی فدراسیون،کلاس توجیهی داوران لیگ برتر فوتسال بانوان از روز دوشنبه 13 لغایت 14 مردادماه با حضور 63 داور فعال در آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sun 27 Jul 2014 -
اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال جوانان به منظور حضور در مسابقات قهرمانی آسیا از صبح امروز در کمپ تیم های ملی آغاز شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مهناز امیر شقاقی با دعوت از 25 بازیکن قصد دارد تا تمرینات آماده سازی تیم ملی جوانان را به منظور حضور در رقابتهای مقدماتی قهرمانی آسیا از صبح امروز تا دهم مرداد ماه در کمپ تیم های ملی پیگیری کند.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sun 27 Jul 2014 -
یک روانشناس انگلیسی در یک سایت کفش های فوتبالیست ها را از دیدگاه روانشناسی مورد ارزیابی قرار داده و نشان داده است که کفش های سیاه برای فوتبالیست های حرفه ای، کفش های آبی برای فوتبالیست های باتجربه، کفش های طلایی برای فوتبالیست های قهرمان و سفید برای استادان فوتبال است.

http://www.copamundialsg.com/images/copa%20mundial%20sg/nike%20futsal%20hypervenom/fresh-nike-futsal-hypervenom-phelon-tf-hivis-indoor-iniesta-sky-blue-fotballsko.jpg


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sat 26 Jul 2014 -
مطالعات جدید نشان داده است، زنانی که مکمل آهن مصرف می‌کنند کارایی ورزشی بهتری پیدا می‌کنند. زنانی که مکمل آهن مصرف می‌کنند با ضربان قلب کمتر و کارایی بالاتر می‌توانند ورزش کنند. این مطالعات در دانشگاه ملبورن انجام شده است.


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Fri 25 Jul 2014 -


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Fri 25 Jul 2014 -

فوتبالیستهای قلیانی بخوانند!

دسته بندی : تغذیه ورزشی
 مصرف قلیان علاوه بر اثرات بسیار مخرب بر سلامتی بازیکنان و کمک به بروز سرطان‌های مختلف در آن‌ها می‌تواند موجبات خداحافظی آن‌ها از ورزش حرفه‌ای را نیز فراهم کند.

  بر خلاف اینکه عده‌ای این تصور را دارند که مضرات دود قلیان کمتر از سیگار است باید گفت مصرف قلیان به مراتب دارای اثرات مخرب بیشتری بر سلامت بازیکنان می‌شود. همچنین ترکیبات شیمیایی که در تنباکوی قلیان جهت خوش‌رنگ و خوش‌بوتر شدن آن‌ها استفاده می‌شود می‌تواند موجب بروز انواع سرطان شود.

دود قلیان تاثیرات مخرب زیادی بر روی ظرفیت بازدمی بازیکنان می‌گذارد.به دنبال این موضوع مقدار زمان بازدمی بازیکنان طولانی‌تر می‌شود تا آن را به یک بازدم موثر تبدیل کند. همچنین استنشاق دود قلیان سبب بیماری‌های مزمن ریوی مانند برونشیت مزمن یا تخریب دیواره‌های ریه شود که باعث کاهش توان و ظرفیت تنفسی آن‌ها شده و مصرف دارو برای درمان این بیماری‌ها نیز عوارض زیادی دارد.

  مصرف قلیان در بروز سرطان‌هایی نظیر سرطان مری، معده، حنجره، کلیه، روده بزرگ و پروستات بسیار مهم است.استنشاق دود قلیان همچنین موجب بیماری سختی شریان‌های حیاتی بدن مانند شریان‌های خون‌رسان به مغز، قلب و سایر اندام‌های بدنی می‌شود که می‌تواند با اختلال در خون‌رسانی موجب سکته‌های مغزی، قلبی و یا درد بسیار شدید و عوارض خطرناک دیگر در اندام‌های مختلف بدن که خون کافی به آن‌ها نمی‌رسد بشود.

  دود قلیان می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های دیگر شود که نقش مخرب آن در کاهش ظرفیت تنفسی و توان بازیکنان فوتبال و یا ورزشکاران دیگر بسیار زیاد است که این می‌تواند علاوه بر اینکه بازیکنان نتوانند توانایی‌های خود را در زمین مسابقه به میزان مطلوب به کار گیرند در صورت استفاده مداوم می‌تواند زمینه‌ساز خداحافظی آن‌ها از دنیای حرفه‌ای ورزش را فراهم کند.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Wed 23 Jul 2014 -

هر کسی در زندگی حق دارد طوری زندگی کند که دوست دارد،هر کسی حق دارد برای دل خودش زندگی کند پس طبیعتا چون هر کدام از ما تنها یک بار حق زندگی کردن داریم  باید  برای دل خودمان زندگی کنیم.یکی از آرزوهای دوران نوجوانیم این بود که  فارغ از شرایط و محیط بتوانم برای دل خودم  زندگی کنم و راهم را خودم پیدا کنم و این باعث شد که پایه های دین و اعتقادات و آرمان هایی که از پدر و مادرم به ارث برده بودم را خراب کنم و خانه آرمان و اعتقاداتم را خودم بنا کنم.این شد که دنبال مطالبی رفتم که درسن من کم کسی به دنبالش میرفت.یادش بخیر چه کتابایی که نخوندم!

زنده بودم ولی با آدمهایی انس گرفتم که سالها بود در زیر خاک ها پوسیده بودند ولی از هر زنده ای بیشتر دوستشان داشتم،با افکارشان در آسمان ها قدم گذاشتم ولی من هنوز روی این زمین بودم.زمینی که به هیچ چیز پایبند نبود و حتی خودش را نیز دور می زد...


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Wed 23 Jul 2014 -
به گزارش سایت رسمی فدراسیون، مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان روز  شنبه 18 مرداد راس ساعت 11 با حضور نمایندگان باشگاههای لیگ برتر ساحلی در سالن اجتماعات روابط عمومی فدراسیون فوتبال برگزار می شود.
گفتنی است تیم های حاضر در لیگ برتر  ساحلی بانوان به شرح زیر است:
شهرداری بندرعباس ، صنعت مس رفسنجان ، حرم گناوه ، کوثر چهارمحال ، آرسن منیاسیان گیلان ،  خزرپوشان مازندران ، شهرداری شهر جدید هشتگرد ،  تیران اصفهان ، یاران جوان بندرعباس ، فارسان چهارمحال
لازم به ذکر است تیم های لیگ برتر ساحلی بانوان از 4 تا 12 مرداد مهلت دارند مدارک خود را کمیته ساحلی تحویل دهند.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Mon 21 Jul 2014 -

مهارت های تكنیكی پایه در فوتبال

دسته بندی : مطالب آموزشی فوتبال و فوتسال

لطفا تنها متن زیر را مطالعه نکنید،روی هر کدام از این تایتل ها فکر کنید!

مهارت های تكنیكی پایه در فوتبال

1 ـ تكنیك دفاعی

* دویدن های دفاعی

* تكل زدن

* قطع كرده توپ

* دفع مناسب توپ با سر

* دفع مناسب توپ با ضربات

* استقرارصحیح بدن

2 ـ تكنیك حمله ای

* حركت با توپ

* شوت زدن

* پاس دادن

* سر زدن

* دریبل كردن

* فریب دادن

* كنترل و مهارتوپ

3 ـ حركات پایه

* پریدن ها ـ پرش ها

* دویدن به فضا

* دویدن

* تغییرمسیردادن

* تغییروضعیت بدن

4 ـ هماهنگی

* تعادل

*واكنش

* تغییرات

* ریتم و هماهنگی

* تعیین موقعیت


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Mon 21 Jul 2014 -

به حکم بلا بسته اند عهد الست ...                                                                           

                                                                                                   و کان ربه مرضیا...


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Thu 17 Jul 2014 -
به گزارش سایت رسمی فدراسیون، هفتمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان قرار است تا نیمه اول شهریور ماه آغاز شود. بر همین اساس کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر نشستی را با حضور نمایندگاه باشگاههای ملوان بندر انزلی، استقلال ایران،آینده سازان میهن، پالایش و گاز آبادان،فیروز اباد فارس،شهرداری سیرجان، شهرداری بم،همیاری شهرداری ارومیه،پاس همدان، دلوار کشتی جنوب بوشهر، وحدت ایثارکارگران و ماهان تندیس قم برگزار خواهد کرد تا در خصوص برنامه های این سازمان، نحوه برگزاری مسابقات به گفت و گو بپردازند.
این نشست روز یکشنبه 5 مرداد ماه راس ساعت 14:00 در محل سازمان لیگ برتر برگزار می شود.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Thu 17 Jul 2014 -
به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛با اعلام کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر مهلت ارسال آمادگی تیم ها از روز چهارم مرداد ماه بود و زمان پایان نقل و انتقالات بازیکنان تا 15 مرداد ماده  اعلام شد.
لازم به ذکر است، هفتمین دوره رقابتهای لیگ برتر فوتبال بانوان در نیمه اول شهریور ماه و با حضور 12 تیم آغاز خواهد شد.
زمان قرعه کشی مسابقات متعاقبا اعلام می شود.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Thu 17 Jul 2014 -

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،
نسترن مقیمی، فرزانه توسلی، طاهر مهدی پور، فهیمه زارعی، سهیلا ملمولی، نسیمه غلامی، فرشته خسروی و سحر پاپی از خوزستان
بهناز خیاط، مونا سعیدی یار، نغمه مرادی، فرشته کریمی، یگانه خلیلی، معصومه محمد گنجی، سیده طاهره بنی هاشمی و نیلوفر اردلان از تهران
نسیم نوازنده، مطهره مصطفایی از مازندران
فاطمه اعتدادی از قزوین
سارا شیربیگی، مهسا نظری و هانیه میرزایی از کرمانشاه
مرضیه توفیقی نسب از کهگیلویه و بویر احمد
سوسن رضا پور از سمنان
فرزانه اسماعیلی از اصفهان
بهاره رستم پور از فارس
کوثر عنبری از ایلام
فاطمه شریف از خراسان رضوی
گفتنی است، بازیکنان عصر روز دوشنبه 30 تیرماه در کمپ تیم های ملی باید خود را به سرپرست تیم معرفی کنند.
اردوهای فوق به منظور کسب آمادگی ملی پوشان برای حضوری موفق در رقابتهای پیش رو است.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Thu 17 Jul 2014 -

راه‌هایی برای افزایش سرعت ریکاوری عضلات در فوتبال

دسته بندی : مطالب آموزشی فوتبال و فوتسال

راه‌هایی برای افزایش سرعت ریکاوری عضلات در فوتبالاگر می‌خواهید عضلات قدرتمندی داشته باشید، تکنیک‌های درست برای ریکاوری به اندازه خود تمرین اهمیت دارند. ریکاوری به این معنا نیست که 3 روز بین جلسات تمرینی فاصله بیندازید.
  ماساژ، شنا، خواب مناسب و تغذیه درست می‌تواند سرعت ریکاوری را افزایش دهد و شما را برای جلسه تمرین بعدی آماده کند.

راه‌های زیر می‌توانند به ریکاوری سرعت ببخشند:


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Tue 15 Jul 2014 -

فکیف اصبر علی فراقک!!!

در مقابل بعضی از مسایل زندگی چندان نباید عکس العمل نشان داد تنها باید صبر کرد؛میگویند:

صبر وسیله ایست که حرکت نمی کند ولی به هدف میرساند!


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Tue 15 Jul 2014 -

Lahm: This feeling is unbelievable

Lahm: This feeling is unbelievable


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Mon 14 Jul 2014 -

10 فاکتور و شاخصه مهم برای دروازه بان ها

دسته بندی : مطالب آموزشی فوتبال و فوتسال
10 فاکتور و شاخصه مهم برای دروازه بان ها


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Mon 14 Jul 2014 -

توصیه هایی برای انجام تمرینات قدرتی در فوتبال

دسته بندی : بدنسازی فوتبال و فوتسال
 توصیه هایی برای انجام تمرینات قدرتی در فوتبال

* پیشرفت قدرت در بازیکنان فوتبال برآمده از پرورش کلی عضلانی که بر پایه تقویت عضلات موافق و مخالف استوار است می باشد و در نتیجه از تعادل کامل عضلانی حاصل می شود. این توسعه به ویژه برای بازیکنان جوان قبل از اینکه آنها متحمل تمرینات قدرتی شوند دارای اهمیت است.


* در بخش گسترده تمامی موارد موجود برای پرورش همه جانبه در ساختمان عضلانی که متناسب با نقض حرکتی دستگاههای گذشته حرکت می کرده است و همچنین اطمینان از یک تعادل کلی پیشرفت دقیق در مورد توانائی های تخصصی در فوتبال در این بخش هدف گذاری شده اند. این مرحله از تقویت بنیادی فرصتی مناسب برای ایجاد تقویت عضلانی است که با توسعه مهارتهای هماهنگی به ویژه در تمایل ؛ تمایز و تعادل در ارتباط است.

این مرحله یک بخش تعلیمی و ابتدائی به منظور توسعه عضله است که بر طبق آن کار  تقویت عضلانی با استفاده از وزن بدن خود بازیکن صورت می پذیرد  و سپس به تدریج با استفاده از وزنه های سبک در حدود30 تا 70 درصد از بیشترین قدرت پیشرفت حاصل می شود. این نوع از تقویت سازی می تواند شامل همان بخش گسترده از دوره آماده سازی باشد؛اما اگر بازیکن هنوز به یک سطح رضایت بخشی از نظر پیشرفت عضلانی دست نیافته باشد این مدت زمان می تواند طولانی تر و یا وسیع تر نیز شود.

اصولی که باید در تمرینات به یاد داشته باشید:

* یک تمرین قدرتی خوب نمی تواند بدون یک گرم کردن با کیفیت مناسب اثر داشته باشد

* رشد و توسعه عضلات موافق و مخالف و گروه عضلات دارای اهمیت است

* تقویت عضلانی بدون کشش عضلانی صورت نخواهد پذیرفت

*سرد کردن و کشش های پایانی تمرین یک اجبار است

* از اینکه بازیکنان بیشترین استفاده را از یک برنامه تقویت عضلانی برده اند مطمئن شوید و اطمینان دهید که این برنامه ای سودمند است


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Mon 14 Jul 2014 -

Flexibility key for Korea Republic

دسته بندی : اخبار

Flexibility key for Korea Republic

Flexibility key for Korea Republic


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sat 12 Jul 2014 -

برای درمان و جلوگیری از آسیب‌دیدگی مچ پا چه باید کرد؟!

یکی از آسیب‌دیدگی‌های شایع در بین فوتبالیست ها، آسیب‌دیدگی ناحیه مچ پاست. مچ پا ممکن است دچار شکستگی، پیچ‌خوردگی و یا پارگی تاندون شود. راه‌هایی برای جلوگیری و درمان این مشکل وجود دارد.  میزان این آسیب‌دیدگی درفوتبالیست ها  بالا است. البته تنها فوتبالیست هابه این مشکل دچار نمی‌شوند. راه رفتن بر سطح ناصاف و پیچ خوردن پا ممکن است باعث آسیب‌دیدگی مچ شود. این مشکل در سنین مختلف رخ می‌دهد با این حال مردان بین 15 تا 24 سال و زنان بالای 30 سال بیشتر به پیچ‌خوردگی مچ پا دچار می‌شوند. هر روزه در آمریکا 25 هزار نفر دچار پیچ‌خوردگی مچ پا می‌شوند و بیش از یک میلیون نفر به همین دلیل به اورژانس مراجعه می‌کنند. شایع‌ترین نوع آسیب‌دیدگی مچ پا، پیچ‌خوردگی و شکستگی است.

شرایطی که در فوتبال  باعث آسیب‌دیدگی مچ پا می‌شوند عبارتند از:

- افتادن

- فرود نامناسب بعد از پرش

- دویدن یا پیاده‌روی بر سطح نامناسب

- پیچ‌خوردگی ناگهانی پا


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sat 12 Jul 2014 -

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، کمیته داوران در نظر دارد دوره های آموزشی را برای فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال بانوان برگزار کند.

 

بر همین اساس کلاس توجیهی برای داوران و کمک داوران لیگ برتر فوتبال بانوان از 18 تا 19 مردادماه، لیگ برتر فوتبال ساحلی از 25 تا 26 مرداد و لیگ برتر فوتسال از 28 تا 29 مرداد برگزار خواهد شد.
گفتنی است این دوره های آموزشی در آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Sat 12 Jul 2014 -
ایده ای مناسب از سرکار خانم شهریان

همانطور که حتما در خبرها مشاهده کرده اید ایشان در نظر دارند نایب رییسی را از فدراسیون ها بردارند.

ورزش بانوان به دلیل عدم نظارت به گونه ای پشت درهای بسته است و بعضی ها از این عدم نظارت سواستفاده می کنند.شایسته سالاری در جایی که نظارت نباشد با رابطه سالاری تعویض می شود.اگر نایب رییسی در حوزه بانوان برداشته شود و بانوان مستقیما زیر نظر فدراسیون های مربوط فعالیت خود را ادامه دهند شاهد مدیریتی بهتر در این بخش خواهیم بود.


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Fri 11 Jul 2014 -

فوتبالیست‌های چپ پا گلزن‌ترند

دسته بندی : مطالب آموزشی فوتبال و فوتسال

فوتبالیست‌های چپ پا گلزن‌ترند!

 مطالعات نشان داده است که قد، سن و چپ پا بودن عواملی موثر در گلزنی فوتبالیست‌ها هستند.
  محققان از روش‌های آماری و تکنیک‌های پیشرفته استفاده کردند تا 66 گلزن برتر لیگ قهرمانان اروپا را از نظر میزان گلزنی بررسی کنند. این بررسی‌ها روی گلزن‌های برتر جام جهانی نیز انجام خواهد شد.


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Thu 10 Jul 2014 -

گریه پسر روبن به خاطر باخت هلند!

گریه پسر روبن


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Thu 10 Jul 2014 -

با افتخار اعلام میداریم

وب سایت اطلاع رسانی فوتبال و فوتسال بانوان به زودی افتتاح خواهد شد.

 

اخبار تکمیلی متعاقبا به اطلاع دوستان خواهد رسید.


نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Wed 9 Jul 2014 -

10 فرمان حرکات کششی در فوتبال

دسته بندی : بدنسازی فوتبال و فوتسال

 10 فرمان حرکات کششی در فوتبال


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Wed 9 Jul 2014 -

6 روش برای سریع‌تر دویدن در فوتبال

دسته بندی : بدنسازی فوتبال و فوتسال

6 روش برای سریع‌تر دویدن در فوتبال

فوتبالیست هانیاز به تکنیک‌ها و روش‌های مناسب برای افزایش سرعت خود دارند تا کارایی‌شان بیشتر شود.
  انجام ورزشها و تمرین‌های سریع می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا کارایی خود را افزایش دهند.


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Tue 8 Jul 2014 -
 

FIFA Women’s World Cup Canada 2015™ unveils official mascot

FIFA Women’s World Cup Canada 2015™ unveils official mascot


ادامه مطلب ... نویسنده: سعیده فاطمی(شومال) | Tue 8 Jul 2014 -

آخرین مطالب

 
ADS

درباره ما