X
تبلیغات
وب فوتسال بانوان جمهوری اسلامی ایران

اركان چهارگانه فوتبال

هر مربی برای سازماندهی یک تیم فوتبال و تمرین باید 4 رکن اساسی را در نظر بگیرد به شکلی که هر یک از تمرینات و گردهمایی در تیم در راستای تقویت یکی از ارکان چهارگانه باشد.


این چهار رکن عبارتند از :

1. تکنیک

2. تاکتیک

3. آمادگی جسمانی

4. آمادگی روانی

هر یک از ارکان فوق دارای تعریف مشخصی می باشند که به قرار ذیل هستند

تکنیک : عبارت است انجام حرکاات انفرادی صحیح با توپ و بدون توپ.

توسعه تکنیک تابع مراحل زیر است:

1. مرحله فراگیری

2. مرحله پیشرفت

3. مرحله تسلط یا مهارت (انجام تکنیک در شرایط مسابقه)

4. مرحله استادی

تاکتیک: تاکتیک عبارت است از انجام برنامه های دستجمعی در سه زمان • حمله یا زمان مالکیت توپ

• دفاع یا هنگام مالکیت حریف بر توپ

• تغییر وضعیت یا انتقال

افزودن تغییر وضعیت به زمانهای بازی در فوتبال بر مینای تئوری لوئیس ونگال مربی بزرگ هلندی در فوتبال صورت گرفته است. بر مبنای این تئوری انتقال یا تغییر وضعیت در فوتبال خود به دو قسمت تقسیم می شود:

• تغییر وضعیت از دفاع به حمله

• تغییر وضعیت از حمله به دفاع

بر مبنای این نظریه زمان انتقال در فوتبال مدرن مهمترین بخش و تعیین کننده ترین زمان بازی است و کیفیت دو زمان دیگر یعنی دفاع و حمله تابع کیفیت و نحوه زمان انتقال است.

هنگامی که راجع به تاکتیک صحبت می شود در مورد برنامه های گروهی یا تیمی در یکی از سه زمان مذکور در بازی فوتبال صحبت می شود.

لازم به ذکر است که تعداد بازیکنان حاضر در برنامه نیز حائز اهمیت است. برای مثال چنانچه ایده در مورد 2 تا 7 بازیکن باشد این برنامه ها گروهی است. چنانچه ایده برای تعداد بیشتری باشد ایده یک برنامه تیمی است. این تاکتیک ها می تواند برای خطوط مشخص (تاکتیکهای خطوط) مناطق مشخص (منطقه ای یا Zonal) و یا نفرات مشخص باشد.

در مبحث تاکتیک کلمات دیگری نیز مطرح میشوند. کلماتی از قبیل استراتژی ، نقشه بازی (Game Plan) و آرایش های تیمی (Team Formations). در اینجا به مفاهیم اولیه این لغات نیز می پردازیم :

• استراتژی: به معنای اید ه های کلی بازی در یک تیم است. برای مثال اینکه یک تیم فوتبال هجومی بازی می کند یا فوتبال تدافعی استراتژی بازی آن تیم است. اینکه آیا یک تیم توان پذس در زمین حریف را دارد یا خیر بسته به استراتژی بازی دارد. استراتژی بازی یک تیم بر مبنای واقعیتهای ، امکانات و توانائی های یک تیم تدوین میشود. مربیان مجرب معمولا نحوه انتخاب بازیکنان را بر مینای استراتژی بازی قرار می دهند. تیمهایی فیزیکی با تمایل به پرس از نفرات قوی در درگیری های یک در مقابل یک بهره میگیرند.

• نقشه بازی (Game Plan): درمصاف با دو تیم مختلف ، هر تیم نیازمند طراحی برنامه ای برای رویارویی با حریف خود می باشد. هدف از این طرح حداکثر استفاده از توان تیمی خودی در مقابل نقاط ضعف تیم حریف به هنگام حمله و حداکثر پوشش نقاط ضعف تیم خودی در برابر نقاط قوت حریف به هنگام دفاع می باشد که باید در راستای استراتژی کلی تیم باشد.

• آرایش های تیمی (Team Formations): نحوه قرار گرفتن بازیکنان یک تیم در زمین را ارایش تیمی مینامند. برای نشان دادن این ارایش ها از اعداد استفاده میشود که در آن اولین عدد مربوط به خط دفاع می باشد و آخرین ان مربوط به خط حمله است. مجموع این اعداد برابر عدد 10 است. در این روش از آنجا که دروازبان معمولا ثابت است و قابل تغییر نیست در محاسبه نفرات مد نظر قرار نمی گیرد و آرایش برای بازیکنان درون زمین ذکر میگردد. در مقالات آینده سعی میکنم تا تعدادی از آرایش های استاندارد را بررسی کنم.

آمادگی جسمانی: یکی از ارکان اساسی در فوتبال آمادگی جسمانی است. اهمیت این رکن در فوتبال بگونه ای است که عدم حضور آن می تواند تمامی ارکان دیگر در این ورزش را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع این رکن مبنای اولیه تمامی ارکان دیگر بازی است و اهمیت آن با توجه به پیشرفت مداوم این علم روز به روز بیشتر می شود. بسیاری از مربیان اینک با تکه بر آمادگی های جسمانی نقاط ضعف تیم خود را در دیگر زمینه ها می پوشانند یا به حداقل می رسانند.تاريخ : شنبه سی ام فروردین 1393 | 18:18 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |


Coaching change for Asian champs

Asian champions Australia have made a coaching change one month out from their AFC Women’s Asian Cup title defence.

Dutch coach Hesterine de Reus has exited as Matildas coach after 15 months in the role.

“After a review by (Football Federation Australia) FFA it was determined that a change in coaches was in the best interests of the Matildas program,” said FFA CEO David Gallop.

Two-time Sydney FC W-League winning coach and former U-20 national team mentor Alen Stajcic has been appointed on an interim basis and will take the team at next month’s eight-team continental championship in Vietnam.


The FFA say a comprehensive review of the Matildas program, including the Head Coach position, will be conducted after the tournament.


Next month’s Asian championship doubles as qualifying for the FIFA Women’s World Cup™ with the top five teams earning passage to Canada 2015.
تاريخ : شنبه سی ام فروردین 1393 | 18:4 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
کمیته فوتسال برنامه رقابتهای دور برگشت نهمین دوره لیگ دسته دوم فوتسال بانوان را اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،
دوشنبه 1/2/93- (به مناسبت روز زن، تولید ملی و اصلاح الگوی مصرف)
نکا مازندران-آباد گران قم
پیروزی کامیاران- هیات فوتبال اصفهان
آرسن میناسیان-جنوب شرق تهران
شهرداری دزفول-شهرداری شوشتر
سه شنبه 2/2/93(به مناسبت روز زن-مشارکت سیاسی و اجتماعی)
گروهA
هیات فوتبال اصفهان-آباد گران قم
نکا مازندران-پیروزی کامیاران
گروهB
جنوب شرق تهران-شهرداری شوشتر
شهرداری دزفول-آرسن میناسیان
چهارشنبه 3/2/93(به مناسبت روز زن، شادابی و امید به آینده)
گروهA
نکا مازندران-هیات فوتبال اصفهان
پیروزی کامیاران-آبادگران قم
گروهB
شهرداری شوشتر-آرسن میناسیان
شهرداری دزفول-جنوب شهرق تهرانتاريخ : شنبه سی ام فروردین 1393 | 17:59 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
سپ بلاتر-رئیس فدراسیون جهانی فوتبال فیفا با ارسال نامه ای به علی کفاشیان، قهرمانی تیم فولاد خوزستان را تبریک گفت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، متن نامه جوزف سپ بلاتر-رئیس فدراسیون جهانی فوتبال-فیفا به رئیس فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:
دوست عزیزم آقای کفاشیان
خواهشمندم صمیمانه ترین تبریکات را به باشگاه فولاد خوزستان به خاطر کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران منتقل کنید. پس از فصل 2005-2004 این دومین قهرمانی تیم فولاد خوزستان در لیگ برتر ایران است  که جای تبریک دارد.
همچنین مراتب تشکر و صمیمانه ترین آرزوهای بنده را به بازیکنان، مدیرعامل،کادر فنی، کادر پزشکی و همه کسانی که در ا ین موفقیت نقش داشته اند، برسانید چرا ک نقش هر کدام از آنها در این موفقیت کلیدی بوده است.
از طرف جامعه فوتبال جهانی؛ مایلم از باشگاه فولاد خوزستان به خاطر شادی و شور و نشاطی که در میان هواداران فوتبال ایجاد کرده اند،تشکر کنم. یکبار دیگر برای آنها آرزوی بهترین ها را در آینده داشته باشم.
جوزف سپ بلاتر
رئیس فدراسیون جهانی فوتبال-فیفا


تاريخ : شنبه سی ام فروردین 1393 | 17:57 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان در کمپ تیم های ملی برگزار می شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ اردوی فوق از 4 تا 7 اردیبهشت ماه در حالی آغاز می شود که مریم ابراهیمی از کرمان، هنگامه صفانی، زهرا سلحشوری، فاطمه منصوری و مریم جهانبازی از چهارمحال و بختیاری، زینب سروش، دایان طاهری، فاطمه ایرانخواه، سپیده جعفری از تهران؛ مهشاد امیری و معصموه خزائی از اصفهان، رعنا جانی نژاد از کهگلیویه و بویر احمد، نیلوفر کارزونی از خوزستان،زهرا خواجوی از همدان، کیمیا علیجانی و فاطمه دهقان از البرز، سمانه خانی گوائی و فاطمه یوسفی از گیلان،فاطمه چگینی از قزوین، بنفشه صبوری و پریسا کاووسی از مازندران، یاسمن رامی و هانیه رحیمی از فارس،ساناز ربیع لاله از آذربایجان شرقی، فاطمه چشمه سفیدی و میترا محمدی از کرمانشاه، زهرا نجفی از ازنجان و الهه حسین زاده از گلستان از سوی شادی مهینی به اردوی انتخابی نوجوانان دعوت شدند.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

پی نوشت : برای نوجوانان عزیزمون آرزوی موفقیت میکنیم و امیدواریم بتوانند از همین جا استارت کسب سهمیه جام جهانی را بزنند.مطمین باشید روزی فوتبال ملی بانوان ایران با همین عزیزان خواهد درخشید.
روی بعضی بازیکنان مخصوصا بازیکنان تهران یک شناخت نسبی دارم و خوشحالم که اسامی کسایی رو دیدم که شایسته این گزینش هستند.


تاريخ : شنبه سی ام فروردین 1393 | 17:57 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

در مهمترین دیدار این هفته پرسپولیس تهران میزبان کاسپین قزوین بود که با حساب سه بر صفر توانست این بازی را به نفع خود به پایان برساند.ملی حفاری اهواز نیز توانست با یک گل تیم متحول شده تبریز را از پیش رو بردارد.اشکنان در یک بازی ضعیف چهارده گل از تیم پالایش و پخش آبادان دریافت کرد و شهریار توانست تیم قعرجدولی هیئت گیلان را چهار بر سه شکست دهد،دانیال ایذه نیز با تیم نوشهر نتیجه ای بهتر از تساوی کسب نکرد.

خلاصه نتایج هفته دوم دور برگشت:

پرسپولیس تهران 3 - 0 کاسپین قزوین

ملی حفاری اهواز 1 - 0 انصار ولایت تبریز

اشکنان 4 - 14 پالایش و پخش آبادان

شهریار 4 - 3 هییت گیلان

دانیال ایذه 3 - 3 نوشهر
تاريخ : جمعه بیست و نهم فروردین 1393 | 16:31 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

هفته چهاردهم و پانزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان از سوی کمیته فوتسال اعلام شد.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون، 

جمعه 5/2/93-ساعت 11:00-هفته چهاردهم

انصار ولایت تبریز-دانیال ایذه-میلاد-تبریز

شهرداری اشکنان-هیات فوتبال گیلان-22 بهمن-شیراز

یکشنبه7/2/93-ساعت 11:00-هفته چهاردهم

کاسپین قزوین-ملی حفاری اهواز-شهید بابایی-قزوین

شمشاد شهرداری دلیجان-پخش و پالایش آبادان-دانشگاه آزاد-مرکزی

هیات فوتبال شهریار-پرسپولیس تهران-تختی-تهران

پنجشنبه 11/2/93-هفته پانزدهم-ساعت 11:00

انصار ولایت تبریز-کاسپین قزوین-میلاد-تبریز

پخش و پالایش آبادان-جراحی مهر نوشهر-17 شهریور-ابادان

مل یحفاری اهواز-هیات فوتبال شهریار-پیامبر اعظم-اهواز

هیات فوتبال گیلان-شمشاد شهرداری دلیجان-آتش نشانی-رشت

پرسپولیس تهران-شهرداری اشکنان-شهربانو-تهران

گفتنی است، دیدارهای هفته پانزدهم که قرار بود روز جمعه 12 اردیبهشت ماه برگزار شود به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی فوتسال، در روز 11 اردیبهشت برگزار می شود.
تاريخ : جمعه بیست و نهم فروردین 1393 | 16:21 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛  اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال بانوان به سرمربیگری شهناز یاری روز گذشته به پایان رسید. ملی پوشان در اردوی سه روزه خود تمرینات تکنیکی و تاکتیکی را انجام داده و از 11 اردیبهشت ماه وارد اردو می شوند تا پس از انجام تمرینات 4 روزه ، 15 اردیبهشت تهران را به مقصد روسیه ترک کنند.

تورنمنت روسیه با حضور تیم های ایران؛ اسپانیا؛ مجارستان و روسیه برگزار می شود.

برنامه بازیها به شرح زیر است: 

16 اردیبهشت 

ایران –اسپانیا-ساعت 16:30 به وقت تهران

روسیه-مجارستان-ساعت 18:30 به وقت تهران

17 اردیبهشت

مجارستان-اسپانیا-ساعت 16:30 به وقت تهران

ایران-روسیه –ساعت 18:30 به وقت تهران

19 اردیبهشت

مجارستان-ایران-ساعت 16:30 به وقت تهران

روسیه-اسپانیا-ساعت 18:30
تاريخ : جمعه بیست و نهم فروردین 1393 | 16:10 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

دلم جز مهر مهرویان طریقی برنمی گیرد

ز هر در میدهم پندش ولیکن درنمی گیردتاريخ : جمعه بیست و نهم فروردین 1393 | 16:6 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

مدرسه فوتبال دختران و پسران شاهین مهر برگزار میکند

آموزش فوتبال پایه زیر نظر آقایان یراقی فرد و زین الدینی

شماره تماس ثابت

 77007805 - 021  داخلی  205

 روزهای زوج از ساعت 16:30 الی 19

شماره تما س همراه 

09337004642  

همه روزه 10 - 16 تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم فروردین 1393 | 14:51 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

اقامت دائم!

امیرالمومنین (ع) وقتی شنیدند، سپاه معاویه خلخال از پای یک زن یهودی درآورده است،

فرمودند: اگر مرد مسلمان از این درد بمیرد، او را ملامت نمی کنم!

یا علی جان،سالیانیست که ما از خلخال هم گذشته ایم و سالیانیست که مردی برای مردن نداریم!

یا علی جان؛ای فاتح خیبر،به حقیقت تنها تو میتوانی مرد بودن را معنا کنی!

چرا که اگر اینهایی که زیر تابوت را گرفته اند،روزی دست او را میگرفتند

امروز مادری در بهشت زهرا برای عید دیدنی پسرش نمی رفت!

یا علی جان بعضی از مردم ما به امثال او می گویند شهید الکی!!!

راست می گویند چرا که کسی در این زمان الکی شهید نمیشود!

نمیدانم یک جوان بیست و یک ساله چه مهارتی داشت؟!

چه ثروتی داشت؟!

و چه کسی برای او دعوتنامه فرستاده بود که در این سن توانست اقامت دائم بگیرد!

من اینها را نمیدانم تنها میدانم او قیمت دلار و سکه و ملک را نمی داند،او اصلا نمی داند فیس بوک،وایبر و لاین چیست،چرا که اصلا برای او ارتباط با کسی مهم نیست،وقتی کسی ارزش ارتباط در این دنیا را ندارد چه احتیاج که که بداند اینها برنامه های پرکاربردیند،او نمیداند که دیگر در این عصر مردم برای ارتباطات خود پولی خرج نمی کنند چه برسد که ...

شک نکنید او دخترهای این زمان را نمی شناسد ...

چرا که اگر میشناخت مادری را داغدار عزای خود نمیکرد!

کاش ما هم به همین راحتی اقامت دائم بگیریم!

با تشکر سعیده شومالتاريخ : یکشنبه بیست و چهارم فروردین 1393 | 16:57 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، فرزانه توسلی، بهناز خیاط، سهیلا ملمولی،نسیمه غلامی، فاطمه شریف، نغمه مرادی، نسترن مقیمی، سارا شیربیگی، فاطمه اعتدادی، زهره میثمی، فرشته کریمی، نیلوفر اردلان، مونا سعیدی، سحر پاپی، اعظم آخوندی، طاهره مهدی پور، سپیده زرین راد، مرضیه توفیقی نسب، پریا نوروزی، فهیمه زارعی، عاطفه عابدی و مرضیه فتحی بازیکنانی هستند که از سوی شهناز یاری-سرمربی موقت تیم ملی فوتسال به اردوی تدارکاتی فوتسال دعوت شدند.
اردوی فوق از عصر امروز 23 فروردین ماه در  کمپ تیم های ملی برگزار می شود.
این اردو به منظور کسب آمادگی هر چه بیشتر ملی پوشان در تورنمنت چهارجانبه فوتسال روسیه برگزار می شود.
ملی پوشان بعدازظهر امروز از ساعت 17:00 الی 18:30 تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی پیگیری می کنند.


تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم فروردین 1393 | 16:23 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
تمرینات تیم ملی فوتسال بانوان به منظور حضور در تورنمنت روسیه در حال پیگیری است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، المیرا ثمینی پور-سرپرست تیم ملی فوتسال گفت: مل یپوشان تمرینات خود را از روز گذشته زیر نظر کادر فنی در کمپ تیم های ملی آغاز کرده و تا 26 فروردین ماه در اردو خواهند بود.
وی افزود: تمرینات صبح بازیکنان از ساعت 11:00 الی 12:30 و تمرینات بعدازظهر ملی پوشان از ساعت 17:00 الی 18:30 در سالن فوتسال آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود. در واقع با برگزاری اردوهای مدون قصد داریم تا بازیکنان در شرایط مناسبی قرار گرفته و بتوانند در تورنمنت روسیه عملکرد مطلوبی داشته باشند.تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم فروردین 1393 | 16:22 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

جلسه کمیته فنی و توسعه بیست و ششم فروردین ماه در دفتر نایب رئیس فوتبال برگزار می شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جلسه کمیته فنی و توسعه با حضور  دکتر فریده شجاعی، مرتضی محصص، فریدون معینی، هومن افاضلی، محمد احسانی، رسول دانشجو ، مهناز امیرشقاقی و کتایون خسرویار با دستور جلسه بحث و بررسی درباره عملکرد تیم ملی زیر 19 سال بانوان در روسیه و عملکرد تیم ملی زیر 14 سال دختران در مسابقات آسیایی سریلانکا روز سه شنبه 26 فروردین ماه برگزار خواهد شد.تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم فروردین 1393 | 16:22 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

Wambach: Canada 2015 will be amazing

FIFA Women's World Player of the Year nominee Abby Wambach of USA and Western New York Flash poses for a portrait prior to the FIFA Ballon d'Or Gala 2013 at the Park Hyatt hotel on January 13, 2014 in Zurich, Switzerland.

متن کامل مصاحبه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
تاريخ : جمعه بیست و دوم فروردین 1393 | 22:43 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
به بهانه قهرمانی یک مربی حقیقی فوتبال

او اینگونه قهرمان شد...

متن کامل در پست های آینده


تاريخ : جمعه بیست و دوم فروردین 1393 | 22:30 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

نتایج هفته اول دور برگشت لیگ برتر

 ملی حفاری اهواز 10 - 3 دانیال ایذه 

 انصار ولایت تبریز 4 - 5 پرسپولیس 

 شمشاد دلیجان 7 - 7 قصر طلایی نوشهر 

 شهریار 0 - 15 پخش و پالایش آبادان

کاسپین قزوین - هیأت فوتبال گیلان (ساعت 15:30)

تاريخ : جمعه بیست و دوم فروردین 1393 | 14:12 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

         هواخواه توام جانا و می‌دانم که می‌دانی       

  که هم نادیده می‌بینی و هم ننوشته می‌خوانی

باغچه گل های نرجس narges flowersتاريخ : جمعه بیست و دوم فروردین 1393 | 14:10 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

و یاد کن از مریم...

در زمانی زندگی میکنیم که در پیج های اینترنتی هر مطلبی یافت می شود،ولی نمیدانم چرا ما ایرانی ها تنها دنبال آنچیزی هستیم که نباید باشیم،اجازه بدید کوتاه و بدون مقدمه براتون بنویسم،زن غرب آنچیزی نیست که شما از طریق پیج های اینترنتی و کانال های ماهواره ای دریافت می کنید،زن غرب تنها جنیفر لوپز نیست،او تنها یکی از  زنان غربی است،البته یکی از معروف ترین ها...

،اجازه بدید بی تعارف عرض کنم یکی از معروفترین ها در بین ایرانی ها!!!

Golden Globes 2013 Best & Worst Beauty

نمیدانم چرا همدینان مریم پاک،بانویی که مسیح(ع) را به دنیا آورد بدترین زنان را به دنیا معرفی کردند؟!

و هم دینان محمد(ص) بهترین مرد تاریخ؛بدترین مردان را به دنیا معرفی کردند؟!

ای مریم مقدس،آیا در دین تو زنی مانده است که همچون تو مسیح(ع) به دنیا آورد و آیا در دین من مردی مانده است که دلیرترین پسر دنیا کسی همچون عباس را به جهان معرفی کند؟!

کاش روزی مسیحِ مریم پاسخگوی چراهایی باشد که هیچ جوابی در دنیای امروز ندارد!!!

درود خدا بر مریم و پسر یگانه اش

و درود خدا بر محمد(ص) و قائم آل محمد

یا علی


تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393 | 20:59 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

A victory for women's football

Japan took the honours at the FIFA U-17 Women’s World Cup Costa Rica 2014, a 21-day competition that proved to be one big party for the host nation. The Little Nadeshiko saw off Spain in a superb final that set the seal on a memorable tournament.

A victory for women's football

The two sides were fitting finalists, having played the most skilful and entertaining football of the 16 participating nations, providing proof of just how rewarding long-term projects founded on solid, targeted development programmes can be.

متن کامل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیستم فروردین 1393 | 17:0 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

U-20 Women’s World Cup Canada 2014

Kick-off times unveiledتاريخ : چهارشنبه بیستم فروردین 1393 | 16:55 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

نقدی بر حاشیه سازی های بی اساس خبرگزاری ها

 در اتفاقات اخیر فوتبال و فوتسال بانوان

متاسفانه خبرگزاری های ما بیشتر از اینکه به فوتبال و فوتسال بانوان بها دهند به داغ بودن خبرهایشان بها میدهند،چند سالی هست که در این عرصه مشغول به فعالیت هستم و وقتی با بعضی از خبرگزاری های مهم صحبت کردم متوجه شدم تنها چیزی که براشون مهم نیست عواقب خبرهای نه چندان صحیح شان است،دروغ نمی گویند ولی با راست گفتن های نا به جای خود ریشه فوتبال و فوتسال بانوان را می زنند،همانطور که برنامه نود با پخش صحبت های صادقانه فهیمه زارعی و سوبرداشت های خود؛چیزی جز کمیته انضباطی را برای این بازیکن حاصل نکرد.

با سردبیر ورزشی یکی از این خبرگزاری های معروف در حال صحبت کردن بودم ولی متاسفانه بوی تعفن سیگار این شخص اجازه صحبت کردن را به بنده نداد،با سردبیر دیگری نیز صحبت کردم و به واقع به این رسیدم که ورزش بانوان را چیزی جز اسباب خنده خود نمی دانند.همان بهتر که نه رسانه ملی و نه خبرگزاری ها،اخبار ورزشی بانوان را پوشش ندهند،چرا که چیزی جز جنجال،دردسر و حاشیه به همراه نخواهد داشت.

متاسفم برای تمام خبرگزاری هایی که بدون فکر،تدبیر و شناخت روی ورزش بانوان نظرات کارشناسانه می دهندو متاسفم برای خبرنگار هایی که اندازه یک پسر پانزده ساله روی فوتبال و فوتسال شناخت ندارند و چیزی جز یادداشت دقیقه به ثمر رسیدن گل بلد نیستند،لظفا وارد ورزش بانوان نشوید و برای ما بیشتر از این دردسر ایجاد نکنید.چرا که ما را به خیر شما امیدی نیست،لطفا شر مرسانید!

یا علیتاريخ : چهارشنبه بیستم فروردین 1393 | 16:51 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

کمیته مسابقات بانوان برنامه هفته دوازدهم لیگ برتر فوتسال بانوان را اعلام کرد.

به گزارش رسمی سایت فدراسیون،


جمعه 22/1/93 – ساعت 11 صبح
ملی حفاری اهواز – دانیال ایزه – پیامبر اعظم اهواز
شمشاد شهرداری دلیجان – جراحی مهر نوشهر – دانشگاه آزاد دلیجان
انصار ولایت تبریز – پرسپولیس تهران – میلاد تبریز
کاسپین قزوین – هیات فوتبال گیلان – بابایی قزوین
هیات فوتبال شهریار – پخش و پالایش آبادان – 17 شهریور آبادان تاريخ : چهارشنبه بیستم فروردین 1393 | 16:8 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
کمیته بانوان اسامی محرومان هفته دوازدهم لیگ برتر فوتسال که روز جمعه 22 فروردین ماه برگزار می شود، را اعلام کرد.به گزارش رسمی سایت فدراسیون

المیرا اسماعیل پور – بازیکن تیم ولایت انصار
 عاطفه عابدی – بازیکن تیم جراحی مهر نوشهر
شهرزاد مظفر – سرمربی تیم پرسپولیس تهران
سیاه لو-مربی تیم شهریارتاريخ : چهارشنبه بیستم فروردین 1393 | 16:6 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

به نام سید مرتضی آوینی

ممکن است شما در زندگی کسانی را از دست بدهید که برایتان مهم نباشد.ممکن است کسانی را از دست بدهید که برایتان مهم باشند ولی در زندگی شما چندان موثر نباشند.ولی گاهی اوقات ما کسانی را از دست می دهیم که برای ما مهم نیستند ولی موثرند.آوینی از جمله کسانیست که برای ما چندان مهم نبود ولی یکی از موثرترین شهیدان این کشور بوده هست و خواهد بود،او می گوید

"تصور نکنید که من با زندگی به سبک و سیاق متظاهران به روشنفکری ناآشنا هستم. خیر. من از یک «راه طی شده» با شما حرف می‌زنم. من هم سال‌های سال در یکی از دانشکده‌های هنری درس خوانده‌ام. به شب‌های شعر و گالری‌های نقاشی رفته‌ام. موسیقی کلاسیک گوش داده‌ام، ساعت‌ها از وقتم را به مباحاث بیهوده درباره چیزهایی که نمی‌دانستم گذرانده‌ام. من هم سال‌ها با جلوه‌فروشی و تظاهر به دانایی بسیار زیسته‌ام، ریش پرفسوری و سبیل نیچه‌ای گذاشته‌ام و کتاب «انسان موجود تک‌ساحتی» هربرت مارکوزه را بی آنکه آن زمان خوانده باشم‌اش ـ طوری دست گرفته‌ام که دیگران جلد آن را ببینند و پیش خودشان بگویند: عجب! فلانی چه کتاب‌هایی می‌خواند، معلوم است که خیلی می‌فهمد... اما بعد خوشبختانه زندگی مرا به راهی کشانده‌است که ناچار شده‌ام رو دربایستی را نخست با خودم و سپس با دیگران کنار بگذارم

و عمیقاً بپذیرم که «تظاهر به دانایی» هرگز جایگزین «دانایی» نمی‌شود،

و حتی از این بالاتر دانایی نیز با تحصیل فلسفه حاصل نمی‌آید.

باید در جست‌وجوی حقیقت بود و این متاعی است که هر کس براستی طالبش باشد، آن را خواهد یافت و در نزد خویش نیز خواهد یافت... و حالا از یک راه طی شده با شما حرف می‌زنم"

جای خالی آوینی در رسانه باصطلاح ملی بسیار به چشم میخورد،کاش بود و می دید که رسانه ملی چه الویت بندی در ارائه برنامه هایش دارد،کاش بود و می دید که رسانه ملی چقدر ملی است!

کاش بود و می دید بانوان ورزشکار ایرانی؛کسانی که به وقت و زندگی خود بها داده اند و از جای نشستن پای کانال های تلویزیونی و ماهواره ای به دنبال سربلندی و عزت ایران و ایرانی هستند در رسانه ملی چقدر مهجورند.مهجور تر از خانم هایی که صبح تا شب در بازارها تنها به فکر خرید یک مانتو و روسری هستند.رسانه ملی ما قبل عید هرروز در بازار برای تهیه گزارش می رفت تا ملی بودنش را به رخ مردم بکشد!

ملی بودن به فراگیر بودن است نه به کوچه و بازاری بودن!

ملی بودن یعنی مردمی بودن نه مردم نما بودن!

مردمی بودن یعنی محبوب بودن نه مقبول بودن!

محبوب بودن یعنی متعهد بودن نه متحیر بودن!

رسانه ملی ما بیشتر از متعهد بودن،متحیر مانده است...

بگذریم...

راه صحیح و درست در نهاد هر مرد و زنی وجود دارد،در نهاد هر دانشگاهی هر حوزوی هر ورزشکار هر معلم هر دانش آموز هر دانشجو هر ایرانی و هر غیرایرانی.ولی شما حتی قادر به تصویر کشیدن حقیقی این راه صحیح هم نیستید.ما از رسانه ملی بیشتر از اینکه بخواهیم راه صحیح را نشان دهد میخواهیم مردم را نشان دهد،چرا که مردم ما همان راه صحیحی هستند که سالهاست در مقابل جهانی بدون لفاظی و خودنمایی ایستاده اند،همان هایی که هشت سال جانانه مقاومت کردند و همان هایی که مرتضی آوینی آنها را به خوبی به تصویر کشید...

باز هم بگذریم و برسیم به یک دردِ دل:

سید مرتضی آوینی!

بعضی اوقات پیش خودم می گویم شاید اگر تو بودی و اگر حاج کاظم ها،همچنان در به نام پدر حاج کاظم بودند و برای دخترشان نیز مثل همرزمشان تفنگ به دست می گرفتند...

از زبان پر درد حاج کاظم تا عبور از روبان قرمز / حاتمی‌کیا در فیلم‌هایش به دنبال چیست؟

امروز،پای گلشیفته ها روی مین نرفته بود...

این متن تقدیم به شهید سید مرتضی آوینی و مرحوم افخم السادات حسینی

 بسوزان هر طریقی میپسندی       که آتش از تو و خاکستر از من

یا علیتاريخ : چهارشنبه بیستم فروردین 1393 | 15:37 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

How to Do a Throw in Soccer

Throw-ins are somewhat crucial moments in a soccer game: they present an opportunity to maintain possession of the ball, capitalize on a turnover or - unfortunately - lose possession of the ball yourself. As such, the throw-in is one of the most fundamental skills in soccer. It is also one of the most nerve-wracking tasks in the game. For one thing, everything stops, and all attention is on the person throwing the ball in. Add to this the fact that many players ignore the development of throw-in skills, and you've got a recipe for disaster. Don't fret, though. Follow these steps, and with a little practice, you'll be able to take advantage of throw-ins like the pros.

steps

Do a Throw in Soccer Step 1.jpg

1Pick up the ball

Unless you're the goalie, you don't get to use your hands much in soccer, so enjoy it while you can. Grip the ball with both hands and bring it behind your head. Your hands should be "behind" the ball so that your palms will push the ball forward when you throw it in. Make sure you've got a firm, but comfortable, hold on it.

Do a Throw in Soccer Step 2.jpg

.2Position your feet facing the field

. Stand a few feet behind the sideline so that you can run up to the line without crossing it. Some players like to keep their feet together, while others like one foot in front of the other. Do whatever feels most comfortable to you. Make sure you are facing the direction you would like to play to the ball or you might get a change of position

متن کامل در ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه نوزدهم فروردین 1393 | 13:10 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

اعلام رای دیدار دو تیم فوتبال ملوان بندر انزلی و شهرداری بم

کمیته انضباطی رای خود را درباره دیدار دو تیم لیگ برتری فوتبال بانوان  که قرار بود برگزار شود و به دلیل عدم حضور ملوان بندر انزلی برگزار نشد، اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دیدار دو تیم فوتبال بانوان ملوان بندر انزلی  و شهرداری بم قرار بود 18 اسفند ماه به میزبانی تیم شهرداری بم برگزار شود که به دلیل انصراف تیم  ملوان بندر انزلی این بازی برگزار نشد.

بر همین اساس تیم ملوان بندر انزلی به استناد بند های 3 و 9 ماده 21 آئین نامه انضباطی تیم فوتبال بانوان ملوان بندر انزلی سه بر صفر بازنده  و به پرداخت 30میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.تاريخ : سه شنبه نوزدهم فروردین 1393 | 13:5 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |
برنامه تورنمنت چهارجانبه روسیه در حالی اعلام شد که ملی پوشان فوتسال بانوان با تیم های اسپانیا، مجارستان و روسیه به رقابت می پردازند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون،

16 اردیبهشت
ایران –اسپانیا-ساعت 16:30 به وقت تهران
روسیه-مجارستان-ساعت 18:30 به وقت تهران
17 اردیبهشت
مجارستان-اسپانیا-ساعت 16:30 به وقت تهران
ایران-روسیه –ساعت 18:30 به وقت تهران
19 اردیبهشت
مجارستان-ایران-ساعت 16:30 به وقت تهران
روسیه-اسپانیا-ساعت 18:30


تاريخ : دوشنبه هجدهم فروردین 1393 | 13:57 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتسال بانوان از سوی یاری اعلام شد.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون، فرزانه توسلی، بهناز خیاط، سهیلا ملمولی،نسیمه غلامی، فاطمه شریف، نغمه مرادی، نسترن مقیمی، سارا شیربیگی، فاطمه اعتدادی، زهره میثمی، فرشته کریمی، نیلوفر اردلان، مونا سعیدی، سحر پاپی، اعظم آخوندی، طاهره مهدی پور، سپیده زرین راد، مرضیه توفیقی نسب، پریا نوروزی، فهیمه زارعی، عاطفه عابدی و مرضیه فتحی بازیکنانی هستند که از سوی شهناز یاری-سرمربی موقت تیم ملی فوتسال به اردوی تدارکاتی فوتسال دعوت شدند.

اردوی فوق از 23 فروردین ماه به مدت سه روز در  کمپ تیم های ملی برگزار می شود.

اردوی فوق به منظور کسب آمادگی هر چه بیشتر ملی پوشان در تورنمنت چهارجانبه فوتسال روسیه برگزار می شود.تاريخ : دوشنبه هجدهم فروردین 1393 | 13:56 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |

نتایج نظرسنجی

 "بازیکنان ملی پوش تیم پرسپولیس تهران"

چه تعدادی از بازیکنان پرسپولیس تهران شایستگی حضور در تیم ملی ایران را دارند؟

گزینه اول :6     گزینه دوم : 4    گزینه سوم : 3

نتایج نظرسنجی:

گزینه اول :34.3    گزینه دوم :18.3   گزینه سوم :  47.3


پی نوشت در ادامه مطلبادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه هجدهم فروردین 1393 | 13:10 | نویسنده : سعیده فاطمی(شومال) |