وب تخصصی فوتسال بانوان ایران
نقد و تحلیل فوتسال بانوان 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 لمس توپ در فوتبال

بازیکنانی که درسطح بالابازی می کنند همیشه احساس می کنند که توپ درمیان کفشهایشان چسبیده است ونیزمیدانند که توپ درهرزمان باکدام قسمت ازپای آنهاارتباط دارد. یک بازیکن فوتبال باید یاد بگیرد که سطح تماس توپ را با پا ،ران،سینه یا سر به طورذهنی هماهنگ نماید و درمرحله بعد بداند که توپ را بایدباکدام قسمت بدن لمس کند.

مثلابرای شما آسان است که یک توپ بسکتبال رابین دست چپ وراست خود ردوبدل نماییدحتی درحالتیکه چشمانتان بسته است.ذهن شمادرانگشتان شماست!به نظرشما چرایک بازیکن فوتبال نمیتواند این کار رابراحتی باپاهای خودانجام دهد؟  شمابعنوان یک مربی باید بازیکنان را به دویدن همراه بالمس توپ تشویق نمایید چراکه لمس توپ خوب نتیجه بسیارمطلوبی درمسابقات بهمراه دارد . بازیکنان دارای قدرت لمس توپ بالا پاسهای مطمئن تری می دهند ، درزمان کوتاهتری قادرند بسمت دروازه حریف حمله کنند و در زمان پرس توسط حریف در حفظ توپ موفق ترند . 

تصاویری برای تمرین لمس توپ در فوتبال

soccerballtraining

soccerballballcontroll

soccerballforpractice

soccerballJimmy

soccerballJball

Soccertrainingball

SoccerTraining

SoccerBallWIthCordادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 19:18 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

کفاشیان: توسعه فوتسال پایه از مهمترین برنامه های کمیته فوتسال فیفا بود

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حضور خود در نشست کمیته فوتسال که به میزبانی فدراسیون جهانی فوتبال فیفا برگزار شده بود، به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان-رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ابتدا سپ بلاتر-رئیس فدراسیون جهانی فوتبال-فیفا در نشست کمیته فوتسال به اعضا خیر مقدم گفت و درباره اهمیت فوتسال در جهان به نکاتی اشاره کرد. وی همچنین در این نشست از بازدید خود از ایران صحبت کرد و روند رو به رشد ورزش را در ایران مفید ارزیابی کرد.

وی گفت: کشور کلمبیا در سال 2016 میزبان رقابتهای جام جهانی فوتسال است بر همین اساس گزارش کاملی را از روند آماده سازی سالن های خود، امکانات و برنامه های مختلف به منظور هر چه بهتر میزبانی  ارائه کرد. ضمن اینکه در این نشست اعضا برنامه ها و مصوباتی که در نشست قبلی به میزبانی بانکوک بود را به تصویب رساندند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت:مسئولین اسپانیا نیز گزارشی از برگزاری رقابتهای جام جهانی کوچک فوتسال بانوان را ارائه کرده و از مسئولین فیفا خواستند تا به طور جدی به توسعه فوتسال بانوان در جهان و برگزاری مسابقات به طور رسمی فکر کرده و اقداماتی را در این زمینه انجام دهند. در این نشست مسئولین کشورها از فیفا خواستند تا به طور جدی توسعه فوتسال بانوان را در دستور کاری خود قرار دهند و مورد حمایت فیفا باشند.

کفاشیان در ادامه بیان کرد: قرار است تا کشور کویت میزبان رقابتهای جام بین قاره ای فوتسال در ماه مبارک رمضان باشد و بر همین اساس گزارش کاملی را از برگزاری میزبانی خود و اقداماتی که برای این بازیها انجام داده اند، ارائه کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه بیان کرد: توسعه آموزشی، چگونگی کمک فیفا در دوره های مربیگری و داوری، مشاوره ها، مقررات فوتسال، تربیت مدرس،اجرای پروژه گل فوتسال، برگزاری کنگره ها و سمینار آموزشی، توسعه تکنیکی(دوره داوری و مربیگری)، بازنگری و مطالعه و بررسی تجهیزات مورد نظر فوتسال، بازاریابی و رسانه  و آکادمی فوتسال از دیگر نکاتی بود که در این نشست مطرح شد. همچنین در این نشست اعضا تاکید داشتند تا فوتسال پایه را همانند فوتبال پایه راه اندازی کرده و بستر رشد و موفقیت را در فوتسال پایه فراهم کنند. اهمیت بالای مسئولین به فوتسال پایه در این نشست نشان از بستر سازی رشد وتوسعه فوتسال در جهان دارد که امیدوارم این امر محقق شود.ضمن اینکه توسعه فوتسال پایه از مهمترین برنامه های کمیته فوتسال فیفا بود و اعضای حاضر در این نشست به راه اندازی فوتسال پایه تاکید فراوانی داشتند.

کفاشیان در پایان درباره نشست خود با مسئولان مالی فیفا گفت: نشست خوبی بود و امیدوارهستیم هر چه سریعتر مسائل مالی ایران حل شود.

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 18:58 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

اعلام دیدارهای معوقه لیگ برتر و جام حذفی فوتسال بانوان

تهران-ایرنا-کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال برنامه دیدارهای معوقه لیگ برتر و جام حذفی فوتسال بانوان را اعلام کرد.

اعلام دیدارهای معوقه لیگ برتر و جام حذفی فوتسال بانوان

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال،برنامه این دیدارها به شرح زیر است:


**5/12/92-معوقه هفته پنجم


ملی حفاری اهواز-شهرداری اشکنان
**12/12/92-معوقه هفته ششم 


شمشاد دلیجان-ملی حفاری اهواز
**9/12/92-مسابقات جام حذفی


شهرداری زنجان-پالایش و نفت آبادان


پرسپولیس تهران-قصر طلایی نوشهر


ملی حفاری اهواز-شهرداری شمشاد دلیجان


کاسپین قزوین-هیات فوتبال شهریار

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 18:54 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
شنبه هفته آینده همایش همبستگی ملی در حمایت از تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی 2014 برزیل برگزار می شود.به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، همایش ملی همبستگی در حمایت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی برزیل شنبه هفته آینده برابر با سوم اسفند 92 برگزار می شود.این همایش از ساعت 19 تا 22 روز شنبه سوم اسفند 92 با حضور مسئولین ورزش کشور و جامعه ورزشی، فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد.
در این مراسم تفاهم نامه همکاری فدراسیون فوتبال و حامی تیم ملی امضا خواهد شد.

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 18:52 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

پرچم فیفا تغییر کرد 

جرومه والکه در نامه ای به فدراسیون های عضو از تغییر رنگ پرچم فیفا خبر داد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جرومه والکه دبیرکل فیفا در نامه ای به اعضای فیفا اعلام کرده است که پرچم فیفا تغییر خواهد کرد.

در متن این نامه است: در خلال شصت و سومین کنگره فیفا، که طی روزهای 30 و 31 می برگزار شد، موضوع تغییر پرچم فیفا در کنگره مطرح شد و اکثریت اعضا با این موضوع موافقت کردند. البته اعضا از مدتها پیش برای تغییر این پرچم پیشنهاداتی داده بودند و خواستار تغییر پرچم بودند.
بر همین اساس در پرچم جدید، پس زمینه پرچم به رنگ آبی در می آید و برند فیفا در آن منعکس می شود.
والکه در پایان نامه اش نوشته است: به زودی پرچم جدید فیفا برای فدراسیون های عضو ارسال می شود.
لازم به ذکر است از این پرچم در رقابتهای جام جهانی2014 برزیل فوتبال استفاده خواهد شد.

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 18:51 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

سجادی:

شرط اعزام تیم های زنان به اینچئون مدال نخواهد بود

تهران - ایرنا - معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه توسعه ورزش زنان درتمامی ابعاد یکی از رویکردهای مهم این وزارتخانه است، افزود: کسب مدال شرط اعزام تیم های زنان به بازیهای آسیایی اینچئون 2014 نخواهد بود.

نصراله سجادی در گفت وگو با ایرنا درباره حمایت وزارت ورزش و جوانان از ورزش قهرمانی زنان برای حضور جدی تر درمیادین بین المللی گفت:آغاز دیرهنگام ورزش زنان نسبت به ورزش مردان درعرصه قهرمانی یک واقعیت است وحتمادرباره اعزام تیم های ورزشی زنان به مسابقات برون مرزی، این اصل مورد توجه قرار می گیرد.


سجادی افزود: براین اساس برنامه هایی هم برای حضور جدی تر زنان در عرصه های بین المللی وجود دارد.


** نگاه مسوولان ورزش عاری از دیدگاه جنسیتی است 


وی با بیان اینکه درحق نیمی ازجمعیت جامعه یعنی زنان کم توجهی شده است، تاکیدکرد قطعا نگاه مسوولان وزارت ورزش وجوانان نگاهی عاری ازدیدگاه جنسیتی یا برتری مردان بر زنان است.


معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه اظهار داشت: برنامه در مسیری تهیه و تدوین شده است که همه آحاد جامعه امکان ورزش و فعالیت در ورزش همگانی و قهرمانی را داشته باشند. 


سجادی درباره اینکه آیا برای اعزام تیم هاوورزشکاران زن دررقابت های بین المللی چون بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی همچون مردان کسب مدال و ایستادن بر سکو ملاک است؟ گفت: به طور یقین توجه بیشتری در این زمینه به ورزش زنان وجود دارد و با توجه به اینکه زنان در ورزش قهرمانی فعالیت خود را بسیار دیرتر از مردان آغاز کرده اند، فرصت های بیشتری در این زمینه به زنان داده خواهد شد. 
** فقط چهار فدراسیون به صورت سرپرست اداره می شوند


رییس مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی در ادامه بابیان اینکه فقط انتخابات فدراسیون های سوارکاری، موتورسواری و اتومبیلرانی، تیراندازی، اسکی و بوکس باقی مانده است، افزود: تلاش می کنیم تا پایان سال این انتخابات را برگزار کنیم.


سجادی گفت:البته ازبین این پنج فدراسیون فقط چهارفدراسیون بصورت سرپرست اداره می شوندوفقط فدراسیون بوکس است که حدود پنج روز ازریاست آن گذشته است و انتخابات آن بزودی برگزار می شود.
**تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی دغدغه ای نداشته باشد


وی با اشاره به برگزاری سلسله نشست های وزارت ورزش و جوانان با سرمربی تیم ملی فوتبال و رییس فدراسیون و دیگر اعضا برای حضور موفق تیم ملی در جام جهانی اظهارداشت: نشست هایی که برگزارشد، به منظور آماده سازی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی بوده و اعلام کردیم که وزارت ورزش و جوانان برای حضور موفق این تیم تلاش خواهد کردو بر این اساس هیچ گونه دغدغه ای در کار نخواهد بود. 


معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش وجوانان گفت طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، تیم ملی فوتبال به اردوهایی در آفریقا، اروپا و برزیل خواهد رفت. 


وی، همچنین در باره اعلام بدهی های باشگاه های پرسپولیس و استقلال تهران افزود: این مساله در حال بررسی است و پس از اعلام نتایج اعلام می شود.

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 18:26 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

شهریان: 

حمایت از ورزش زنان اولویت کاری وزارت ورزش و جوانان است

تهران - ایرنا - معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: حمایت از ورزش زنان در اولویت کاری وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و برگزاری دوره های مربیگری می تواند کمک زیادی به رشد و توسعه ورزش آنان داشته باشد.

به گزارش ایرنا، رباب شهریان در مراسم آغازین دوره مربیگری والیبال درجه یک بین الملل ویژه زنان که امروز دوشنبه در فدراسیون والیبال برگزار شد، افزود: امیدوارم والیبال زنان ایران نیز مانند مردان رشد و توسعه خود را به سرعت بیشتری ادامه دهد و روزی شاهد افتخارآفرینی والیبالیست های زن کشورمان در میادین برون مرزی آسیایی و جهانی باشیم.


وی تاکید کرد: رسیدن به این هدف دور از انتظار نیست، اما باید همه زنان این رشته ورزشی بر تلاش خود بیافزایند. بازیکنان با انگیزه بیشتری در والیبال ظاهر شوند و مربیان آنان نیز با حضور در اینگونه دوره ها با آخرین دستاوردهای علمی و تئوری والیبال آشنا شوند.


دوره مربیگری درجه یک بین الملل والیبال زنان از امروز دوشنبه با همت کمیته آموزش و پژوهش این فدراسیون زیر نظر فدراسیون بین المللی والیبال FIVB آغاز شد و به مدت 12 روز ادامه خواهد داشت.


در این دوره 35 نفر از مربیان زن رشته والیبال کشورمان حضور دارند که تدریس در آن را «اوا» از جمهوری چک و «سمیرا سیف زاده» از ایران به عنوان مدرسان فدراسیون بین المللی والیبال بر عهده دارند.


در مراسم آغازین این دوره رییس فدراسیون والیبال نیز حضور داشت و در سخنانی کوتاهی با تاکید بر حمایت از والیبال زنان گفت: وظیفه فدراسیون مهیا کردن شرایط مناسب برای ورزش والیبال زنان در بعد قهرمانی است و از هر گونه کمکی در این خصوص دریغ نخواهیم کرد.


محمدرضا داورزنی تصریح کرد: بازیکنان و مربیان نیز باید بر انگیزه خود بیافزایند تا اهداف ورزش والیبال زنان در دسترس قرار گیرد. 


وی خاطر نشان کرد: والیبال زنان ایران هیچ چیزی کمتر از قدرت های آسیا و جهان ندارد، اما باید بازیکنان به این باور برسند که می توانند در میادین برون مرزی بهتر ظاهر شوند.


دوره مربیگری درجه یک بین الملل والیبال ویژه بانوان بعد از 13 سال در ایران برگزار می شود و شرکت کنندگان در این دوره از ساعت 8:30 دقیقه بامداد تا 19 به صورت تئوری و عملی مباحث این دوره را می گذارنند.

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 18:25 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

گل نرگس

در پست های آینده بخوانید

زیباترین گل های نرگس narcissus flowers

هیچ ابایی ندارم از اینکه همچین کدآهنگی را در وب قرار دهم،

چرا که تک مرد زمان در بین گرگ صفت های این روزگار غریبانه زندگی می کند، تنها وتنها به دلیل اینکه سهم کسانی  که مردانه زندگی می کنند چیزی نیست جز گوشه نشینی!!!

متن کامل را در پست های آینده بخوانید!

[ سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 17:41 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
درپست های آینده بخوانید!
!romantic Arrange 

ارنج های عاشقانه!!!

[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 10:38 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

به امید بهبود شرایط بانوان!

بنده به شخصه در پی اقداماتی هستم که بتوانم در حوزه بانوان علاوه بر جذب اسپانسر،شرکت ها و تولید کننده های ایرانی را در این حوزه دخیل کنیم تا شاهد پیشرفت هرچه بیشتر ورزش بانوان باشیم!

مخصوصا کالاهایی که مختص به بانوان عزیز است و تبلیغ این کالاها در حوزه بانوان قطعا موثر تر خواهد بود!

جذابیت ورزش بانوان به مراتب بالاتر ورزش آقایان است چرا که بانوان عزیز با تمامی مشکلات اجتماعی و فرهنگی و بعضا خانوادگی پا به این عرصه گذاشته اند!

 به لطف خداوند متعال و عنایات خاص بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) امید این را داریم که بتوانیم روزی در عرصه های جهانی پیشتاز مسابقات باشیم تا بانوی مسلمان ایرانی بیش از پیش در جهان شناخته شود و این مورد جز با مساعدت مسوولین محترم امر محقق نخواهد شد،باشد که با ورزش بانوان همراه شویم تا در آینده شاهد مادرانی موفق و متعهد در حوزه بانوان باشیم!

روزی بهترین کچ ها،بهترین مربیان و بهترین آنالیزورهای جهان ورزش از بین بانوان قد علم خواهند کرد؛چرا که تدبیر و سیاست بانوان به مراتب بالاتر از طرح و نقشه آقایان خواهد بود البته اگر احساسات و خودخواهی خود را کنار گذارند و شاهد ارنج های عاشقانه نباشیم!

با تشکر سعیده شومال


[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 10:31 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
به بهانه تحسین بانوان مشهد!

آفرین به بانوان غیرتمند مشهدی که با تمام مشکلات در لیگ برتر با قدرت ادامه دادند و به لطف خدا ادامه خواهند داد،بنده وقتی نتیجه پنج بر یک این تیم مشهدی را مقابل تیم اهواز شنیدم خوشحال شدم،تنها و تنها بخاطر اینکه این تیم همچنان دارد ادامه میدهد و با تمام کم لطفی های مدیر عامل پا پس نکشیدند.

بنده این باخت بچه های مشهد را قلبا تحسین میکنم 

و امیدوارم در نیم فصل دوم تمام این باخت ها جایشان را با بردهای جانانه عوض کند!

و امیدوارم با عنایات خاص امام رضا(ع) بتوانند به کورس قهرمانی برگردند و شاهد باشیم بچه های مشهد در جوار حرم هشتمین نور الهی،حداقل در لیگ برتر بتوانند جز سه تیم برتر لیگ باشند و به لطف خداوند روی سکو قرار بگیرند!

براتون آرزوی موفقیت دارم واقعیت بنده پیگیر نتایج تیم ایذه بودم،چرا که اولین حضورشون در لیگ برتر کشور هست ولی از این به بعد نتایج تیم مشهد را هم با دقت زیر نظر خواهم داشت و امیدوارم بهترین نتایج براتون رقم بخورد!

با تشکر سعیده شومال
[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 10:15 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

کاپیتان سابق تیم فوتسال زنان پرسپولیس مشهد:

 می خواهیم در لیگ برتر بمانیم

تهران - ایرنا - کاپیتان سابق تیم فوتسال زنان پرسپولیس مشهد گفت: می خواهیم در مسابقات لیگ برتر فوتسال باقی بمانیم و در صورت فراهم شدن شرایط به کورس قهرمانی باز گردیم.

کاپیتان سابق تیم فوتسال زنان پرسپولیس مشهد: می خواهیم در لیگ برتر بمانیم

«مریم رضاپور» که از چند روز گذشته به عنوان حامی مالی تیم فوتسال زنان پرسپولیس مشهد فعالیت می کند، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه مدیرعامل و حامی مالی تیم پرسپولیس مشهد، انصراف خود را از حضور در لیگ برتر اعلام کرده است، هزینه های اولیه تیم را متقبل شده ام تا این تیم همچنان در لیگ فعال باشد زیرا ما در شش سال گذشته با همت بازیکنان بومی در فوتسال زنان ایران فعالیت کرده ایم.


وی خاطرنشان کرد: ما بازیکنان بومی، فوتسال را از لیگ استانی شروع کرده و با گذشتن از لیگ های دسته های سه، دو و یک به لیگ برتر رسیده ایم و در حال حاضر هم تمام تلاش خود را می کنیم که این تیم در رقابت های لیگ برتر باقی بماند.


رضاپور، این فصل را سومین حضور فوتسال زنان مشهد در رقابت های لیگ برتر عنوان کرد و گفت: با آنکه استان خراسان رضوی از نظر مالی، استان توانمندی است اما تیم های زنان این استان با مشکلات زیادی مواجه هستند و این در حالی است که تیم داری در فوتسال زنان هزینه قابل توجهی ندارد.


حامی مالی تیم سابق فوتسال پرسپولیس مشهد اضافه کرد: از هفته چهارم تا کنون تقریبا سه جلسه تمرین داشته ایم و از طرف دیگر تیم در حال حاضر پنج بازیکن و دو دروازه بان در اختیار دارد که روز جمعه و در بازی مقابل شرکت ملی حفاری اهواز، ˈ مرضیه توفیقیˈ نیز آسیب دید.


وی با بیان اینکه بازیکنان حتی یک ریال از مبلغ قرارداد خود را دریافت نکرده اند، ادامه داد: امسال تیم پرسپولیس مشهد توانست از ˈفاطمه شریفˈ یکی از بهترین بازیکنان فوتسال زنان که اصالتا مشهدی است، استفاده کند که متاسفانه به دلیل مشکلات مالی و بی نظمی در برنامه تمرینی، این بازیکن در حال حاضر در کنار تیم نیست و اگر این مشکلات همچنان ادامه یابد، ما نمی توانیم از این بازیکن استفاده کنیم.


رضاپور اظهار امیدواری کرد که هر چه زودتر حامی مالی برای تیم پرسپولیس مشهد پیدا شود، زیرا با توجه به نداشتن یک حامی مالی قدرتمند، تیم حتی توان استفاده از مربی را هم ندارد و این لطمه بدی به شرایط تیم در لیگ وارد می کند.


این بازیکن اضافه کرد: با هماهنگی یکی از دوستان قرار است از هفته آینده سه جلسه تمرین داشته باشیم و صاحبخانه نیز مکانی که بازیکنان از منزل وی به عنوان خوابگاه استفاده می کنند، اجازه داده بازیکنان بدون پرداخت هزینه اسکان یابند.


رضاپور از مسوولان ورزش استان خراسان رضوی خواست برای ادامه فعالیت این تیم در لیگ برتر فوتسال زنان از این تیم حمایت کنند.


تیم مریم رضاپور (پرسپولیس مشهد سابق) در هفته نهم لیگ برتر در شهر تبریز به مصاف تیم انصار ولایت این شهر می رود.


براساس آخرین وضعیت جدول لیگ برتر فوتسال زنان، تیم پرسپولیس مشهد (مریم رضاپور) در حال حاضر پس از تیم های پرسپولیس تهران، پالایش نفت آبادان، شرکت ملی حفاری اهواز و کاسپین قزوین با 13 امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 10:14 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

ممنونیم از خانم شهریان!

تهران - ایرنا - معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت : نخستین نشست کارگروه اصلاح اساسنامه فدراسیون ها برگزار واساسنامه فدراسیون ها اصلاح شد.

رباب شهریان در حاشیه اختتامیه بیست و چهارمین رقابت های بین المللی بدمینتون دهه فجر در گفت و گو با ایرنا افزود: پیشنهادات کار گروه در باره اصلاح اساسنامه فدراسیون ها به وزیر ورزش و جوانان ارائه شد که بعد از بررسی مراحل بعدی آن طی خواهد شد.


درآخرین هم اندیشی وزیر ورزش و جوانان در مقابل پیشنهاد شهریان برای دادن پست نایب رییس اولی فدراسیون ها به زنان، وزیر کارگروهی را تشکیل داد تا با بازخوانی و اصلاح اساسنامه فدراسیون ها شرایط را برای این امر فراهم کند.


قرار است پس از انجام تغییرات، اصلاحات صورت گرفته در اختیار وزیر ورزش و جوانان قرار گیرد تا با طرح در شورای عالی ورزش بررسی و تصویب شود.


وی ادامه داد:ما به دو صورت کارکردیم؛اول ویرایش هفتم اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی را ارائه کردیم و دوم اینکه صفحه ای را آماده کردیم در باره شرح وظایف نواب رییس درفدراسیون های ورزشی تا بتوانیم شرایط یکسان و یکنواختی را در مدیریت نواب رییس بانوان در فدراسیون ها داشته باشیم.


شهریان افزود:این شرح وظایف را به تمام فدراسیون ها ارسال می کنیم تا بانوان بتوانند براساس این شرح وظایف در فدراسیون ها کار کنند واساسنامه اصلاح شده به شرایط عادی برگردد.


شهریان درباره راه اندازی مجددفدراسیون اسلامی ورزش زنان گفت:این موضوع از طریق کمیته ملی المپیک پیگیری می شود و بعد از جلسات هماهنگی حتما از طریق این کمیته اطلاع رسانی خواهد شد.


وی درباره چگونگی حضور بانوان ملی پوش در بازی های اینچئون نیز گفت:رشته ها را براساس شاخصه ها به سه گروه تقسیم کردیم؛ رشته هایی که مدال آوری آنها قطعی بوده، رشته هایی که امکان مدال آوری دارند و رشته های توسعه ای.


شهریان گفت:در این سه تقسیم بندی تیم های ملی بانوان دیده شده است و دربحث ورزش های توسعه ای قول حمایت را از وزیر ورزش گرفته ایم تا بانوان بیشتری را در رشته های توسعه ای به بازی های اینچئون کره بفرستیم.


شهریان افزود:هفته آینده نشستی با نواب رییس بانوان خواهیم داشت که برای اینچئون کره اعزام خواهند شد.


وی در باره اعزام تیم ملی فوتبال بانوان به بازی های اینچئون نیزگفت:برای تمام اعزام ها باروسای فدراسیون ها درحال رایزنی هستیم و در باره تیم ملی فوتبال بانوان نیز با رییس فدراسیون فوتبال در حال بررسی هستیم که اگر شرایط مهیا شود مشکلی برای اعزام نیست.


پی نوشت: امیدوارم مشکل اسپانسرینگ هرچه سریعتر در حوزه بانوان با نگاه روشن بینانه ایشان مرتفع شود!
[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 9:41 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

متاسفم برای مدیرعامل های نه چندان محترم و دوراندیش!

در خبرگزاری ها امده که مدیرعامل تیم پرسپولیس مشهد طی نامه ای  به هییت فوتبال مشهد اعلام کردند:

 "از پس هزینه های تیم داری در فوتسال زنان بر نمی آید"

عذر میخوام از اول نمی دونستید که هزینه تیم داری چقدر هست و اصلا تا بحال چقدر هزینه کردید که از این پس از عهده تیم داری فوتسال زنان برنمی آیید!!!

متاسفانه مدیرعامل های محترم انگار ثبات شخصیت ندارند که اول فصل برای تیم داری قد علم می کنند و وقتی موقع مدیریت و هزینه کردن میشود سیستم محاسباتیشون با مشکل روبرو میشه و پا پس می کشند،بنده هم با این مورد مواجه بودم 

و اگر اسم مدیرعامل محترم شرکت را نمی آورم تنها و تنها بخاطر حمایت از تولید ایرانی است!

یک دستفروش بیشتر از شما آینده نگری و مدیریت دارد؛

متاسفم که انقدر سطحی به ورزش بانوان نگاه می کنید!

خوشحالم که تیم های بانوان با همچین اشخاصی قطع همکاری می کند چرا که کسی که در این بین متضرر میشود کسی نیست جز مدیرعامل های محترم چرا که بانوان با تمام مشکلات تا بحال ادامه دادند و از این به بعد هم با قدرت ادامه خواهند داد،و کوچکترین احتیاجی به مدیرعامل های گدازاده نداشته و نخواهند داشت!

بنده خواستار پیگیری شکایت بازیکنان هستم تا مدیرعامل های محترم دیگر که میخواهند وارد این حوزه شوند فکر نکنند که ورزش بانوان درمانده همچین کسانی است،چرا که جذاب ترین مسابقه لیگ در اثر سومدیریت ایشان برگزار نشد و باعث شد حساسیت لیگ برتر بانوان تحت تاثیر این اقدام قرار گیرد!


[ دوشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 9:34 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
به یاد خسرو شکیبایی عزیز


دارم هی پا به پای نرفتن صبوری می‌کنم

صبوری می‌کنم تا تمام کلمات عاقل شوند

صبوری می‌کنم تا ترنم نام تو در ترانه کاملتر شود

صبوری می‌کنم تا طلوع تبسم، تا سهم سايه،‌ تا سراغِ همسايه ...

صبوری می‌کنم تا مَدار، مُدارا، مرگ ...

تا مرگ، خسته از دق‌البابِ نوبتم

آهسته زير لب ... چيزی، حرفی، سخنی بگويد

مثلا وقت بسيار است و دوباره باز خواهم گشت!

هِه!

 مرا نمی‌شناسد مرگ!

يا کودک است هنوز و يا شاعران ساکتند!

حالا برو ای مرگ، برادر، ای بيم ساده‌ی آشنا

تا تو دوباره بازآيی

من هم دوباره عاشق خواهم شد!
[ یکشنبه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 10:13 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

امام حسین (علیه السلام) می‌فرماید:

 خداوند به هر کس راستگویی و نیکخویی و پاکدامنی و پاک‌خوری روزی کند 

خیر دنیا و آخرت را ویژه او ساخته است.

[ شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 12:24 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

[ پنجشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 8:26 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

نیاز های آمادگی جسمانی برای بازیکنان فوتبال

هنگاميكه روزانه مسابقات جام جهانی فوتبال را نگاه مي كنيد، براي يك تماشاگر عادي فوتبال احساس شدت حركات انجام شده در زمين بسيار سخت است.

اين بازيكنان، فقط به اين خاطر كه مبنای جسمانی خوبی را توسعه داده اند كه به آنها اجازه مي دهد در پاس های دقيق، سرعت های انفجاری، درگيری با حريف و زدن شوتهای سهمگين به دروازه را در سراسر بازی با موفقيت انجام دهند، بازي فوتبال را يك امر طبيعی جلوه مي دهند.

ايجاد مبانی پايه

SAQ Quick Ladder Instructional Video فيلم مدلهاي متنوع تمرينات دريل

اجازه دهيد نگاه اجمالی به همه ی اجزای يك برنامه خوب بدن سازی برای فوتبال داشته باشيم.

انعطاف پذيری

انعطاف پذيری يك نياز پايه براي بازيكن فوتبال است. انعطاف پذيری به مفهوم داشتن دامنه حركت مطلوب حول يك مفصل مي باشد.

آنها برای اجرای صحيح تكل، ارسال پاس های بلند و پريدن به انعطاف پذيری نياز دارند. همچنين، انعطاف پذيری هنگام وضعيتهای نامناسب بدن، مثل سقوط كردن و زمين خوردن بعد از درگيری شانس آسيب ديدگی را كاهش مي دهد.

هنگام گرم كردن كامل بدن، حركات كششی برای انعطاف پذيری مي تواند به طور چشمگيری احتمال آسيب ديدگی را كاهش دهد.

قدرت

توانايی عضلات در انقباض و غلبه بر مقاومت را قدرت مي ناميم. قدرت بيشينه، نهايت تلاش برای غلبه بر بيشترين مقاومت، بدون توجه به زمان است. مثالهايی از كاربرد قدرت در فوتبال عبارت از حفظ و دور نگهداشتن توپ از مهاجمان،‌ استقرار برای توپهای هوايی و عين حال حفظ خود در گروه و افزايش سرعت حمله از طريق قدرت بيشتر پاها هستند. سرعت «كوبي جونز» بازيكن تيم ملی آمريكا، به دليل توسعه قدرت ويژه بازی در پاهای اوست.

توان

تركيب سرعت و قدرت برای بازيكنان موفق فوتبال امری عادی است.

قابليتهای «برايان مك برايد» در تكل زدن، دويدن، پريدن و شوت زدن، مثالهايی از توان است. قدرت محض به تنهايی برای ورزش پويا و پر تحركی مثل فوتبال، بسيار كند است و سرعت بالا هم بدون قدرت، موقتی خواهد بود. بازيكن فوتبال بايد در تلاش باشد تا به بهترين تركيب اين عوامل دست پيدا كند.

استقامت

استقامت يك بازيكن فوتبال چيزی بيش از توانايی دويدن مداوم است. استقامت در سرعت، استقامت در قدرت و استقامت در توان سه عامل بسيار مهم آمادگی جسمانی هستند.

سطح بالای استقامت به ورزشكار اين اجازه را خواهد داد تا اجرای مهارتهای خود را در حد عالی نگه دارد و با حدود 100 درصد تلاش در طول مسابقه آنها را به نمايش بگذراد.

چابكی

توانايی تنظيم سريع حركات با تغييرات محيطی را چابكی مي ناميم. تصميم گيريهای سريع و بلافاصله اقدام بر اساس آنها در حاليكه با سرعت بازی پيش مي رويم، روي روند تيم تاثيرگذار است و حتي مي تواند تفاوت بين برنده يا بازنده را مشخص كند. اگر بازيكن فوتبال مي خواهد موفق باشد، پاها، چشمها و مغز بايد چابك باشند و به خوبی با هم كار كنند.

سرعت

وقتي ما از سرعت حرف مي زنيم، عموماً فكر مي كنيم منظور سريع دويدن است. ولی در فوتبال سرعت چيزی فراتر از سريع دويدن است. چالاكي، حركات انفجاری كوتاه،‌حركات سريع در همه جهات، توانايی استارت زدن و توقف ناگهانی و سرعت عكس العمل، مثالهای سرعت در فوتبال است.

تغذيه

اگر غذايی كه ورزشكار مصرف مي كند كمتر از ميزان نياز براي فعاليت های بعدی او باشد، تمرين ارزش زيادی نخواهد داشت.

محققان با دقت فراوان روی پروتئينها، كربوهيدارتها، چربيها، مواد معدنی، ويتامينها و حتی چاشنيها متمركز شده اند.

بخشی از تغذيه، خوردن آب، يعنی نگهداری مايعات بدن است. نوشيدنيهای ورزشی و از آنها مهمتر آب، براي ثابت نگهداشتن دما و تنظيم عملكرد بدن قبل، هنگام و بعد از مسابقات، بسيار ضروری است. بازيكنان به دليل كم آبی ممكن است حتي از حال بروند.

بازيكن فوتبال نسبت به مردم عادی نيازهای ويژة غذايی دارد.

فهرست منابع :

بدنسازی کامل برای فوتبال . ترجمه دکتر محمد فرامرزیش

[ چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 22:47 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

اسامی داوران قضاوت کننده در لیگ برتر فوتسال بانوان در هفته هشتم از سوی کمیته داوران اعلام شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، 

جمعه 25/11/92-ساعت 11:00-هفته هشتم

هیات فوتبال  گیلان-دانیال ایذه–آتش نشانی-رشت

سمیه یدی-لیلا ویسی-ملینا شفیع زاده-معصومه جافری

شهرداری اشکنان-شهرداری باغستان شهریار-22 بهمن-شیراز

مریم پورجعفریان-سمیه پودینه-زری فتحی-وحیده رنجبری

پالایش و نفت آبادان-پرسپولیس تهران-17 شهریور-آبادان

گلاره ناظمی-زهرا فروزنده-فریبا کعبی-الهام مخبر

شمشاد شهرداری دلیجان-کاسپین قزوین-دانشگاه ازاد-دلیجان

فاطمه کمندی-سمیرا بیگدلی-لیلا مرادی-پروانه ابراهیمی

پرسپولیس مشهد-ملی حفاری اهواز-شهید بهشتی-مهشد

شهرزاد ملکی-پرستو عرفانی-محبوبه میر احمدی-بهاره بابایی

شنبه 26/11/92

قصر طلایی نوشهر-انصار ولایت تبریز-رنگرز-نوشهر

دیانا عبداله زاده-حمیده مرادی-زینت صداقت-زهرا اطمینان

[ چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 22:31 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

ششمین دوره رقابتهای لیگ برتر فوتبال بانوان در هفته بیست و دوم ،

18 اسفند ماه به پایان می رسد.


به گزارش سایت رسمی فدراسیون، برنامه هفته پایانی رقابتهای لیگ برتر فوتبال بانوان به شرح زیر اعلام شد:

هفته بیست و دوم-یکشنبه 18/12/92-ساعت 11:00

شهرداری سیرجان-پاس همدان- سیرجان-کرمان

نگاردژ شیراز-پالایش و گاز ایلام-دستغیب-شیراز

شهرداری بم-ملوان بندر انزلی-بم-کرمان

استقلال-آینده سازان میهن-پردیس-تهران

شهرداری همیاری آذربایجان غربی-وحدت گرکان-تختی-ارومیه

[ چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 22:28 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

مریم حسن زاده: شکست های فنی این فصل فوتبال زنان زیاد بود/ فدراسیون فکری برای مشکل مالی تیم ها کند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال زنان استقلال تهران گفت: لیگ فوتبال زنان در این فصل به دلیل تشدید مشکلات مالی با بی نظمی بیشتری برگزار شد و تعداد زیاد نتایج 3 بر صفر یا شکست فنی در این فصل، حکایت از بی نظمی زیاد آن است.

مریم حسن زاده: شکست های فنی این فصل فوتبال زنان زیاد بود/ فدراسیون فکری برای مشکل مالی تیم ها کند

«مریم حسن زاده» سرمربی تیم فوتبال زنان استقلال تهران که این فصل به دلیل مشکلات مالی تیمش این روزها شرایط خوبی در لیگ فوتبال زنان ندارد، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: از هم اکنون که لیگ رو به پایان است، فدراسیون فوتبال باید با برگزاری جلساتی با مدیران عامل باشگاه ها برای روشن شدن لیگ فوتبال زنان در فصل آینده برنامه ریزی کند تا تیم ها در طول فصل با مشکل مالی، حاضر نشدن در لیگ به عناوین مختلف و یا انصراف مواجه نشوند.
** باشگاه استقلال معوقات سال گذشته بازیکنان را پرداخت کرد


حسن زاده همچنین به مساله بدهی بازیکنان استقلال از فصل گذشته اشاره کرد و گفت: جز 10 تا 15 درصد قرارداد تعداد اندکی از بازیکنان، باشگاه تمامی معوقات سال گذشته این بازیکنان را پرداخت کرده است، ضمن اینکه درصدی از قرارداد بازیکنان در فصل جاری نیز پرداخت شد.


وی در خصوص وضعیت تیمش در لیگ برتر گفت: امسال قرار بود ما ضمن حفظ بازیکنان فصل گذشته، بین پنج تا هفت بازیکن خوب برای تیم جذب کنیم اما وضعیت مالی تیم در مسیری حرکت کرد که نه تنها بازیکنی جذب نکردیم بلکه تقریبا چهار بازیکن اصلی و کلیدی تیم را نیز از دست دادیم.


این مربی اضافه کرد: درست که بیشتر مشکل مالی تیم از سوی باشگاه بود اما برخی از بازیکنان از این شرایط سوء استفاده کردند و این بی نظمی موجب بدست آمدن نتایج ضعیف تر از پیش بینی ها نیز شد.


وی گفت: قطعا این بی نظمی بازیکنان از نظر کادر فنی و باشگاه دور نمانده است و در روزهای اخیر با این بازیکنان برخورد خواهد شد.
** فدراسیون فوتبال برای ارتقا سطح داوری به فکر جذب حامی مالی برای داوران باشد 


این مربی جوان و بازیکن ساز ادامه داد: یکی از مشکلات عمده فوتبال زنان در فصل های اخیر، داوران مسابقات بودند که از نظر بدنی نمی توانند جوابگوی مسابقات در سطح لیگ برتر باشند و در این راستا به نظر می رسد فدراسیون فوتبال باید به فکر حامی مالی برای ارتقا سطح داوری باشد.


به گفته این مربی، اگر حوزه داوری حامی مالی داشته باشد، امکان برگزاری دوره های آموزشی و تمرینات بدنسازی و آمادگی جسمانی برای مربیان افزایش می یابد.

[ چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 22:24 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

مهاجم تیم فوتسال پرسپولیس: مدیرعامل تلفنی خبر انحلال تیم را به بازیکنان داد

تهران - ایرنا - مهاجم تیم فوتسال پرسپولیس مشهد با تایید خبر انحلال این تیم، گفت: مدیرعامل باشگاه دو روز پیش در تماس تلفنی با بازیکنان و کاپیتان خبر انحلال تیم را داد.

مهاجم تیم فوتسال پرسپولیس: مدیرعامل تلفنی خبر انحلال تیم را به بازیکنان داد

فاطمه شریف در گفت وگو با ایرنا گفت: اگر چه اولیا زاده مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مشهد خواستار منحل شدن تیم شده است ، اما هیات فوتبال خراسان رضوی می تواند حامی مالی جدیدی برای تیم پیدا کند تا مانع انحلال این تیم شود، زیرا منحل شدن این تیم نه تنها به بازیکنان آن که به لیگ برتر فوتسال زنان نیز لطمه خواهد زد.


وی ادامه داد: احتمال اینکه من و تعداد معدودی از بازیکنان بتوانیم در همین فصل یا فصل های آینده جذب سایر تیم ها شویم زیاد است، اما سایر بازیکنان بومی که طی سال های اخیر با سختی های زیاد در تیم های دسته دو ، دسته یک بازی کرده اند، شانس کمتری برای جذب در سایر تیم ها دارند و منحل شدن این تیم ظلمی درحق آنان خواهد بود.


وی در خصوص بحث انحلال تیم پرسپولیس نیز گفت: اولیا زاده در گفت و گو با کاپیتان تیم به وی گفته است که دیگر مسوولیتی در قبال تیم ندارد و آنان باید خوابگاه استیجاری را هرچه زودتر ترک کنند، زیرا حتی غذا هم به بازیکنان داده نمی شود.


خانم گل فصل گذشته فوتسال زنان ادامه داد: معتقدم هیات فوتبال خراسان رضوی نیز در این خصوص کوتاهی کرده است، زیرا این هیات به عنوان یک نهاد رسمی موظف است پیش از دادن مجوز تیم داری به افراد حقیقی یا حقوقی، صلاحیت اخلاقی و مالی آنان را بررسی کند.


وی ادامه داد: مسوولان هیات فوتبال خراسان رضوی می گویند ˈما گول خوردیم همانطور که شما گول خوردیدˈ اما من بر این باور هستم که وظیفه بازیکن یا کادر فنی بررسی وضعیت حامی مالی معرفی شده و مجوز دار نیست بلکه این وظیفه هیات ها در استان ها است.


شریف با بیان اینکه، تنها مشکلی که موجب همکاری نکردن سرمربی تیم پرسپولیس مشهد و ترک کردن خوابگاه از سوی بازیکنان این تیم شد، مشکل مالی نیست، بلکه نگرانی های دیگری هم وجود دارد که آینده حضور بازیکنان در عرصه رقابت های فوتسال را دچار مشکل می کند.


عضو تیم ملی فوتسال کشورمان با بیان اینکه شهناز یاری سرمربی تیم پس از هفته پنجم به دلیل عمل نکردن باشگاه به تعهدات خود، تیم را ترک کرد، گفت: تیم بدون سرمربی به مشهد بازگشت و باید خود را برای بازی در هفته ششم مقابل داماش گیلان آماده می کرد.


مهاجم تیم پرسپولیس مشهد گفت: ما دو جلسه تمرین داشتیم و محمد اولیازاده به عنوان مدیر باشگاه شخصا به سالن تمرینات می آمد و خودش مسوول تمرین دادن تیم بود.


شهناز یاری سرمربی تیم فوتسال زنان پرسپولیس مشهد هفته گذشته نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مشکلات مالی و تمرینی این تیم ، به انجام دو جلسه تمرین این تیم با مربیگری مدیر عامل باشگاه نیز اشاره کرده بود.


بازیکن تیم فوتسال پرسپولیس مشهد در ادامه به آسیب دیدگی مهناز فارسی در ابتدای این فصل و در جریان تمرینات و مرجان اسدی در جریان هفته دوم لیگ اشاره کرد و گفت: این دو بازیکنان بدون کمترین حمایت مالی برای درمان به حال خود رها شده اند و اسدی به دلیل پاره شدن رباط در ناحیه زانو و معالجه نکردن به موقع، دچار خونریزی داخلی در این ناحیه شده که مصدومیت وی را حادتر کرده است.


وی همچنین به بلوک شدن مدارک بازیکنان و سرمربی تیم از سوی هتل ارس مشهد اشاره کرد و گفت: در هفته های نخست حضور تیم در مشهد، این تیم در هتل ارس مستقر شد و اما با توجه به اینکه باشگاه بدهی خود را به این هتل پرداخت نکرده است، هنوز پاسپورت های بازیکنان نزد این هتل مانده است و این در شرایطی است که برای گرفتن المثنی برای پاسپورت هریک از بازیکنان باید ساعت ها وقت صرف کنند.


بازیکن تیم فوتسال زنان پرسپولیس گفت: جدای از شکایت یاری سرمربی تیم به کمیته انضباطی هیات فوتبال خراسان، شنبه 19 بهمن ماه همه بازیکنان طی نامه هایی به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و حراست این اداره کل خواستار رسیدگی به وضعیت تیم فوتسال پرسپولیس مشهد شدند.


وی افزود: براساس قرار دادی که باشگاه با بازیکنان امضا کرد، قرار شد باشگاه در هفته دوم مسابقات 25 درصد قرار داد بازیکنان را به آنان پرداخت کند و این درحالی است که هیچ یک از بازیکنان ریالی از باشگاه دریافت نکرده اند و علت ماندند تعداد معدودی از بازیکنان درخوابگاه تامل برای گرفتن حداقل درصدی از قرار داد است.


پی نوشت:ممنونم از صحبت های صادقانه خانم شریف و متاسفم برای مدیرعامل باشگاه،اگر نظارتی روی موضوع اسپانسرینگ در حوزه بانوان باشد، مدیران ورزشی به همین راحتی و با افتخار جرات نخواهند کرد که تیم منحل کنند،آقای فتح الله زاده که با اون همه بریز و بپاش زورش فقط به بانوان رسیده بود،من مانده ام چه جوری روتون میشود این اخبار در رسانه ها بپیچد که چون پول نداریم تیم منحله!

واقعا روی تیم های بانوان چه حسابی باز کردید؟!!!

ورزش بانوان براتون ارزشی نداره ، اعتبارتون هم براتون مهم نیست؟!!!


[ چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 22:6 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

هفته هشتم لیگ برتر فوتسال زنان در سایه انحلال پرسپولیس مشهد

تهران - ایرنا - هفته هشتم لیگ برتر فوتسال زنان جمعه 25 بهمن ماه در حالی پیگیری خواهد شد که منابع آگاه خبر از انحلال تیم پرسپولیس مشهد می دهند.

هفته هشتم لیگ برتر فوتسال زنان در سایه انحلال پرسپولیس مشهد

به گزارش ایرنا، قرار بود این هفته تیم پرسپولیس مشهد در سالن شهید بهشتی این شهر میزبان تیم ملی حفاری اهواز باشد که با انحلال این تیم، قطعا این بازی لغو خواهد شد.


در حالی که تیم پرسپولیس مشهد منحل شده است و تیم ملی حفاری اهواز برای ساعت 16 امروز بلیت سفر به مشهد را دارد ، هنوز مشخص نیست که آیا این سفر لغو می شود یا خیر ؟


دیدار تیم های پرسپولیس تهران و پالایش نفت آبادان دو تیم بالای جدول شاید مهمترین دیدار هفته هشتم باشد، زیرا از یک سو شاگردان شهرزاد مظفر تلاش می کنند که تیم شان همچنان صدر نشین باشد و از سوی دیگر بازیکنان آبادان همه سعی خود را خواهند کرد تا با استفاده از میزبانی سه امتیاز بازی را در کارنامه خود ثبت کنند و صدر جدول را تسخیر کنند.


بر اساس این گزارش در حال حاضر تیم پرسپولیس تهران با داشتن 21 امتیاز و 46 گل زده رده نخست جدول را در اختیار دارد و تیم پالایش نفت آبادان با 21 امتیاز و هفت گل کمتر در رده دوم جدول ایستاده است.


برنامه مسابقات هفته هشتم لیگ برتر فوتسال زنان به شرح زیر است : (اسامی تیم های میزبان اول آمده است)


**جمعه 25 بهمن ماه / ساعت 11:00 


پالایش و نفت آبادان - پرسپولیس تهران، سالن 17 شهریور آبادان 


هیات فوتبال گیلان - دانیال ایذه، سالن آتش نشانی رشت 


شهرداری اشکنان - شهرداری باغستان شهریار، سالن 22 بهمن شیراز 


شمشاد شهرداری دلیجان - کاسپین قزوین، سالن دانشگاه آزاد دلیجان 


پرسپولیس مشهد - ملی حفاری اهواز، سالن شهید بهشتی مشهد


قصر طلایی نوشهر - انصار ولایت تبریز، سالن رنگرز نوشهر


در حال حاضر تیم های پرسپولیس تهران با 21 امتیاز ، پالایش نفت آبادان با 21 امتیاز و تفاضل گل کمتر و ملی حفاری اهواز با 15 امتیاز به ترتیب در رده اول تا سوم جدول قرار دارند.


گفتنی است تا کنون هیچ یک از مسوولان لیگ برتر فوتسال زنان یا هیات فوتبال خراسان رضوی و یا مدیر عامل باشگاه پرسپولیس مشهد حاضر به پاسخگویی در خصوص وضعیت تیم پرسپولیس مشهد نشدند.

[ چهارشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 21:53 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

لیگ برتر استان تهران 

بهترین لیگ حال حاضر فوتسال بانوان ایران

از اندره ژید میپرسند بهترین رمان نویس حال حاضر کیست؟

ژید می گوید:متاسفانه ویکتور هوگو!

بنده هم بعد یکسری از اتفاقات امروز مینویسم متاسفانه لیگ برتر استان تهران بهترین لیگ حال حاضر در فوتسال بانوان ایران است،برنامه ریزی این لیگ به مراتب خیلی بهتر از برنامه ریزی لیگ برتر کشور است!

لیگ برتر کشور شاید کیفیت بالایی داشته باشد ولی مزخرف ترین برنامه ریزی را دارد.سایت فدراسیون اعلام می کند بازی در ساعت 11 برگزار میشود بعد متوجه میشوید تغییر کرده و افتاده ساعت 4 بعدازظهر!

اعلامی می کنند بازی کمپ استقلال برگزار میشود بعد باخبر میشویم افتاده پارک پردیس بانوان!

میگویند بازی زیتون برگزار میشه بعد می افته شهربانو!

خوبه دیگه نه برای شعور و نه برای وقت مردم ارزش قائلید!

بگذریم،بنده به همین دلیل لیگ برتر استان تهران را از لحاظ برنامه ریزی به مراتب بالاتر از لیگ برتر کشور می دانم!

چون در جریان کارهای یاران تهران مشاهده کردم که به واقع برای نظم این مسابقات تلاش بی شائبه ای انجام میدهند!

درسته که محرومم کردند ولی همین بس که یک لیگ با نظم خوبی در حال پیگیریست!

انتقادات جدی دارم سر اینکه چرا ما نباید خودمان باشیم و همیشه کسانی که اهل دورویی هستند موفق ترند!

در جدول رده بندی لیگ برتر استان تهران خیلی صحبت ها نهفته است!

وقتی هفته سوم به صدر جدول رسیدیم گفتم دیگر امکان ندارد صدرجدول را از دست بدهیم ولی از هفته چهارم گرفتار حواشی شدیم و متاسفانه نتوانستیم آنچنان که باید و شاید ادامه دهیم

تیم های صدرجدول کنونی را بردیم ولی این محرومیت باعث شد شیرازه تیم از هم پاشیده شود،نه اینکه ادعا داشته باشم بازیکن خوبی هستم خیر خیلی از بازیکنان تیم به مراتب بهتر از من بازی می کنند ولی بعضی اوقات بازیکنانی که بازی متوسطی دارند می توانند مهره تاثیرگذاری برای تیم باشند!

به هر صورت گذشت ولی این را بدانید که نظم همین لیگ برتر استان تهران بوده که باعث شده،

تیم های تهرانی هر سال امتیاز سوپرلیگ کشور را کسب کنند!

همین نظم باعث افزایش کیفیت بازیکنان؛مربیان و داوران محترم شد!

بنده اهل دورویی و ریا نیستم ولی بدونید،تواناییش رو دارم ولی هیچ گاه عزت و شرافت خود را بخاطر هیچ عنوانی در این دنیا زیر پا نخواهم گذاشت!

بنده اگر حجاب خودم را هم رعایت نمیکردم وقتی پله های هییت فوتبال استان تهران را بالا می امدم انقدر مقنعه ام را تا نمیکردم که کارم به هر صورت راه بیافتد چرا که 

 بهتر است منفور باشی به خاطر چیزی که هستی 

تا محبوب باشی به خاطر چیزی که نیستی

با تشکر سعیده شومال


[ یکشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 12:11 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
ممنونم از خانم یاری!

یاری:اسکلت تیم ملی خوب است اما بدون تغییر نمی ماند

خبرگزاری فارس: ۲ میلیون تومان و یک نیم‌سکه پاداش بانوان فوتسالیست‌

تهران - ایرنا- سرمربی جدید تیم ملی فوتسال زنان ایران می گوید : بدنه و اسکلت اصلی تیم ملی را می پسندم اما همانطور که بارها گفته ام این تیم برای بهتر شدن و افزایش انگیزه بازیکنان نیاز به تغییراتی دارد.
ˈ شهناز یاری ˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: البته این تغییرات خیلی زیاد نیست ، اما اگر قرار است به عنوان نفراول کادرفنی تیم ملی همکاری کنم ، این تغییرات را الزامی می دانم زیرا بازیکنان خوبی در لیگ در حال بازی هستند که ما آنان را ندیده و یا نمی شناسیم که حضورشان می تواند برای ارتقا سطح کیفی تیم ملی مهم باشد.

یاری، توجه به شاخص سن در بازیکنان تیم ملی را نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باز هم معتقدم بدنه اصلی تیم مشکل خاصی ندارد اما برای بهتر شدن آن روی شاخص سنی هم نظر دارم و باید بازیکنانی در تیم ملی فعال باشند که بتوانند ضمن کسب تجربه و توانمندی بالا، سالیان زیادی برای تیم کارایی داشته باشند.

سرمربی تیم فوتسال پرسپولیس مشهد در پاسخ به این سوال که آیا مایل است تغییراتی در برنامه های تیم ملی ایجاد کند یا تیم را براساس برنامه سرمربی قبلی هدایت خواهد کرد؟، گفت: کم و بیش در جریان برنامه های تیم ملی هستم اما قرار است در خصوص این برنامه ها جلسه ای با ˈ فریده شجاعیˈ نایب رییس فدراسیون فوتبال داشته و در مورد برنامه های این تیم صحبت کنیم.

یاری، داشتن اردوهای مداوم برای آمادگی 100درصدی تیم را الزامی دانست و ادامه داد: خوشبختانه لیگ برتر فوتسال زنان در حال برگزاری است و بیشتر بازیکنان به دلیل حضور در کوران رقابت های لیگ تقریبا در شرایط امادگی خوب جسمانی و فنی قرار دارند .

وی اظهار امیدواری کرد که فدراسیون فوتبال بیشترین همکاری را برای برگزاری اردوهای آمادگی و تدارکاتی تیم ملی داشته باشد .

یاری خاطرنشان کرد: قطعا نفرات آماده تر در لیگ به تیم دعوت می شوند اما نهایت این تغییرات جابجایی پنج تا شش نفر خواهد بود.

وی برگزاری اردوهای آمادگی منظم و حضور در مسابقات دوستانه و تدارکاتی را عامل مهمی در ارتقای سطح فنی تیم و افزایش انگیزه بازیکنان عنوان کرد.

پی نوشت :

ممنونم از رویکرد خانم یاری!

رویکرد خانم یاری رویکردی حرفه ایست که به زحمات خانم مظفر احترام گذاشته و برنامه های ایشان را محترم دانسته و خواستار ادامه آن است!
بنده هم به این معتقدم که شاکله تیم ملی عالیست و امیدوارم خانم یاری با رویکردی بهتر تمام بازیکنان سوپرلیگ کشور و حتی لیگ یک را درنظر بگیرد

 تا به معنی واقعی کلمه شاهد تیم ملی فوتسال ایران باشیم!

بنده به فال نیک میگیرم سومدیریت تیم پرسپولیس مشهد را که باعث شد ایشان از این تیم جدا شود

و از ایشان تقاضا میکنم که دیگر مربیگری در تیم باشگاهی خود را ادامه ندهند!

چرا که مربی تیم ملی برای یک تیم خاص نیست برای یک کشور است!

با تشکر سعیده شومال


[ یکشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 9:38 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
اقدام انسان دوستانه بزرگ مرد فوتبال!
محمد مایلی کهن در اقدامی انسان دوستانه برای همدردی با کودکان سرطانی موهای سرش را تراشید.


محمد مایلی کهن در اقدامی انسان دوستانه برای همدردی با کودکان سرطانی موهای سرش را تراشید و در این باره گفت: این حرکت نمادین کوچکترین کاری بود که می توانستم انجام دهم اما به واقع این من بودم که از کودکان سرطانی روحیه گرفتم.


ادامه مطلب
[ شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 14:46 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]


بانوان سیستان و بلوچستان نیز به صحنه اطلاع رسانی آمدند!

حتما از وب زیباشون دیدن فرمایید

hamoonbanovansb

امیدوارم موفق باشید،بنده به شخصه خیلی خوشحال شدم

جا دارد از طراحی زیبا و جالب وب هم یک تشکر وِیژه داشته باشم

ممنون

[ شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 13:11 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

هرگز شادی آدمها را از میزان خنده هایشان نسنجید

و هرگز تنهایی آدمها را از تعداد دوستانشان قضاوت نکنید . . .

[ شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 12:59 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
درپست های آینده بخوانید!

متاسفم برای کمیته بانوان هییت فوتبال استان تهران
و تمام کسانی که ناعدالتی را دیدند و دم برنیاوردند!

درپست های آینده بخوانید!
[ شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 12:35 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]

گلایه ای دوستانه!!!

بنده همیشه سعی کردم رعایت حق و عدالت را درتمام نوشته هایم داشته باشم،و همواره نکات مهم را بازگو کنمم و از حاشیه پرهیز کنم،دوسال است همراه شدم با مظلومترین تیم ملی یعنی تیم فوتسال بانوان تا بتوانم نقشی هر چند کوچک در اعتلای ورزش بانوان داشته باشم!

ولی متاسفانه  بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی اسیا،اسباب خنده مردم فراهم شد و فوتسال بانوان مسخره خاص و عام شد!

بگذریم از همه صحبت هایی که پیش امد،فقط یک نکته ای را میخواهم به تمام بانوان ورزشکار ایرانی عرض کنم 

دوستان عزیز بنده وقتی این وب رو زدم چندتا بازیدکننده بیشتر نداشت ولی بحمدلله امروز دوستان فوتسالی ما را موظف به ادامه این وب می دانند چرا که یک وبلاگ توانست کاری انجام دهد که نه سایت نه روزنامه و نه صدا وسیما قادر به انجام آن نبود و از انجا بود که متوجه شدم امروزه بهترین منبع خبری برای ورزش بانوان ایران تنها سایت های خبری است!

رسیدم به اینکه میتوان یک نفر بود و کارهایی انجام داد که یک میلیون نفر هم نمی توانند انجام دهند و یقین کردم  که تنها و تنها کیفیت مهم است نه کمیت!

خیلی دلخورم نه از کسایی که محرومم کردند از کسایی که وقتی دیدند کنار زمین ایستادم و اجازه بازی ندارم یک کلام نیامدند حتی سوال کنند چرا بازی نمی کنی،ترس و منافع طلبی شما بنده را از همتون ناامید کرد و دوست و دشمنم را شناختم و مجبورم شدم که خداحافظی کنم

چند وقتی هست که فهمیدم به هیچ یک از فوتبالی ها نمی توان امید بست؛این شد که دوباره کار خودم را شجاعانه تر ادامه دادم و عهد بستم از تمام موقعیت هایم بگذرم و دل به نزدیکترین دوستانم هم نبندم،ولی خیلی سخت است تنهایی ادامه دادن،سخت است در سخت ترین لحظات زندگی هیچ کسی همراهت نباشد!بنده  تمام عناوین و پست و مقام های فوتبال را کنار گذاشتم و به حرف اقای محصص عزیز تنها و تنها به دنبال علم فوتبال رفته ام،بنده همواره دنبال مواردی بودم که انتهایی ندارد و فوتبال هم دقیقا همینطور است!

از کلاس مربیگری محروم شدم ولی مگر علم فوتبال فقط در کلاس های مربیگری یافت می شود!!!

بنده بعد نایب قهرمانی همه جوره از تیم ملی دفاع کردم و وقتی مجددا اردوهای تیم ملی برگزار شد،قلبا خوشحال شدم، با اینکه نقدهای جدی به انتخاب بازیکنان تیم ملی داشتم و معتقد بودم بازیکنانی موثرتر از بازیکنان کنونی می توانند در تیم ملی حضور یابند،اگر نقد کردم برای کشورم بود و اگر سکوت کردم باز هم برای پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بود. تنها برای کشورم نوشتم چون معتقدم اریایی ها بهترین مردمان دنیایند،برای تشویق تیم های ورزشی بانوان همیشه با یک پرچم ایران وارد سالن شدم چرا که امید داشتم روزی همه بانوان ایرانی برای تشویق تیم ملی بانوان ایران به صحنه آیند!

 چرا که هر شخصی یا ایرانیست و یا آرزو دارد ایرانی باشد!

حالا که خانم مظفر عزیز به دلیل شرکت در کلاس مربیگری فیفا از سمت خود استعفا داد،این مطالب را نوشتم که برسم به صحبت اصلی 

خانم مظفر تنها مدرس فیفا بین کلیه مدرسین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران است!

 تجربه و بارفنی ایشان انقدر بود که توانستیم به لطف خدا برای اولین بار به عنوان نایب قهرمانی اسیا دست پیدا کنیم که این در اثر تلاش یک مجموعه متحد بدست امد و توانست فوتسال بانوان را بیش از پیش در بین مردم معرفی کند!

بنده به عنوان نویسنده وب فوتسال بانوان دوست دارم شاهد حضور ایشان به عنوان یک بانوی ایرانی در جام جهانی 2014 برزیل باشم و امیدوارم فدراسیون به عنوان تقدیر از زحمات ایشان در این امر مساعدت فرماید،باشد که این اقدام شروعی باشد تا فوتبال بانوان ایران در سطح اول فوتبال دنیا حضوری موثر داشته باشد و بتوانیم هر چه بیشتر از سرمایه های ملی ایران اسلامی حمایت کنیم.

یک روز سمیه جاورسی نابغه فوتسال بانوان از دنیای ورزش کنار رفت و کسی نقدی بر آن نزد ولی بنده  امیدوارم دیگر شاهد همچین اتفاقاتی در فوتبال و فوتسال بانوان نباشیم.

با آرزوی موفقیت برای خانم مظفر عزیز این متن را به پایان میبرم و امیدوارم در اینده شاهد حضور پررنگ تر ایشان در عرصه مربیگری و تدریس این رشته ورزشی باشیم

با تشکر سعیده شومال


[ پنجشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۲ ] [ 14:15 ] [ سعیده فاطمی(شومال) ]
   ........   مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به نام خدا
جمعی از مربیان و بازیکنان تیم های تهران درصدديم تا با ياري خداوند و همكاري مسؤلان دلسوز اين رشته ورزشي بتوانيم اطلاعات جامعي از فوتسال درخصوص مسائل فني،اخبار و اطلاعات،تغذيه،و...ارائه نماييم.
اميد است كه مسؤلان محترم،مربيان،سرپرستان وبازيكنان آگاه وپر تلاش ما را دراداره هر چه بهتر اين منبع اطلاع رساني ياري نمايند.

"من الله توفيق"

هرگونه استفاده از اخبار و منابع این وب با ذکر منبع بلامانع است،و در صورت عدم ذکر منبع پیگرد قانونی خواهد داشت

درصورتیکه برای وب اصلی فوتسال بانوان مشکلی پیش آمد،اخبار و اطلاعات را از طریق این آدرس پیگیری کنید.
footsalbanoo1.blogfa.com

برچسب‌ ها
امکانات وب
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت